Нагороди Ради Європи

Семиноженко Володимир Петрович

Семиноженко Володимир Петрович - віце-прем'єр-міністр України, академік Національної академії наук України, доктор фізико-математичних наук, професор, член Президії НАН України, голова Північно-східного наукового центру НАН і МОН України, двічі лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, кавалер ордена «За заслуги», нагороджений орденом «Святого князя Володимира» IV ступеня, орденом Ярослава Мудрого V ступеня.

З 1985р. Семиноженко В.П. - Генеральний директор Всесоюзного науково-виробничого об'єднання «Монокристалреактив», за його ініціативою згодом реорганізованого у Науково-технологічний комплекс «Інститут монокристалів» НАН України - провідний в Україні унікальний центр функціонального матеріалознавства і високих технологій, гордість харківської науки.

З 1992р. В. П. Семиноженко - член Президії НАН України, голова найбільшого в країні, розташованого в Харкові, регіонального Північно-східного наукового центру НАН і МОН України. За його пропозицією Центром була висунута масштабна ідея і розроблено концепцію формування регіональної інноваційної системи в Харківській області, яка лягла в основу затвердженої Харківською обласною радою Програми науково-технічного та інноваційного розвитку регіону на період до 2015 року і Пілотного проекту створення регіональної інноваційної системи.

За академіком Семиноженко В.П. закріпився неофіційний статус послідовного ідеолога інноваційних реформ в Україні:

▪ з його ініціативи і за його активної співавторстві видані визнані фахівцями монографії «Україна: наука та інноваційний розвиток» (1997р.), «Інноваційна стратегія українських реформ» (2002р.), «Інноваційні перспективи України» (2006р.) та ін;

▪ за ініціативою Семиноженко В.П. в січні 1996 року видано розпорядження Президента України «Питання створення технопарків та інноваційних структур інших типів»;

▪ у квітні 1996 року Семиноженко В.П., в той час Міністра з питань науки і технологій, був призначений головою новоствореного Міжвідомчої ради з координації діяльності щодо організації та функціонування технопарків та інноваційних структур інших типів;

▪ будучи в 1999 році віце-прем'єр-міністром України, Семиноженко В.П. активно сприяв виданню Указу Президента України «Про спеціальний режим інвестиційної діяльності на території міста Харкова» та прийняття Закону України з такою ж назвою, а також Закону України про спеціальний режим інвестиційної діяльності перших вітчизняних технопарків, в тому числі очолюваного ним харківського технопарку «Інститут монокристалів» . У цьому ж році Кабінет Міністрів своєю постановою затвердив ряд нормативно-правових актів щодо забезпечення реалізації цього закону, а контроль за виконанням постанови було покладено на Семиноженко В.П.

Семиноженко В.П. - Лідер громадянського руху «Нова Україна», він ініціював створення і є незмінним головою всеукраїнської громадської організації наукових працівників - Української федерації вчених.

З 1992 року Семиноженко В.П. - Голова Ради Харківського Будинку вчених. Він прикладає багато зусиль для збереження унікальної будівлі, в якому розміщується цей улюблений вченими Харкова центр спілкування наукової та творчої інтелігенції.

Семиноженко В.П. - Президент Асоціації випускників, викладачів і друзів Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна. Багато років він є президентом Харківської обласної Асоціації громадських організацій інвалідів і ветеранів війни, а також головою Ради опікунів Харківської обласної спеціальної гімназії-інтернату для сліпих дітей ім. В. Г. Короленка.

Новини

Анонс

Опитування

Чи приймаєте ви участь у весняних суботниках?

Архів опитувань
 • Бібліотека імені Євгенія Кушнарьова
 • Kharkov Siren
 • Фестиваль "Світ книги"
 • письмо городскому голове
 • Державні закупівлі. Нормативно-правова база

Важливо!

Телефони термінового виклику

Розсилка

 • Департамент підприємництва та споживчого ринку Харківської міської ради
 • Образование
 • семья и молодежь
 • Харьківский водопровід (КП "ВТП "Вода")
 • Офіційний сайт КП «Харківський метрополітен»