Нагороди Ради Європи

Подшивалов Володимир Іванович

Подшивалов Володимир Іванович - колишній перший секретар Харківського міського комітету КПУ, нагороджений орденом Леніна, кавалер ордена Трудового Червоного Прапора

Подшивалов В.І. вніс великий внесок у розвиток м. Харкова в період з 1970 по 1984 роки, перебуваючи на керівних посадах спочатку в Орджонікідзевському районі, а потім в місті Харкові.

Під його керівництвом почалася модернізація виробництва та технічне переоснащення потужностей Харківського тракторного заводу під випуск 50 тисяч тракторів типу Т-150 на рік. У цей час за активної участі Подшивалова В.І., як секретаря Орджонікідзевського районного комітету КПУ, був реконструйований головний конвеєр тракторів, побудовані і оснащені високоефективним обладнанням потужності з виробництва штампованих деталей і вузлів, каркасних кабін, термообробці, обкатці і доведення готових виробів, доопрацьована конструкція трактора і розроблена гамма його модифікацій для використання в різних галузях народного господарства.

Заводом «Електроважмаш» освоєний випуск нових потужних турбогенераторів ТГН-1000 потужністю 1 млн. кВт і трансформаторів.
Активно займався будівництвом житла в районі та місті колектив Харківського домобудівного комбінату, який освоїв будівництво нових серій панельних будинків, у тому числі 16-поверхових удосконаленої планування.

З 1970р. виступив ініціатором створення в країні містечок-профтехучилищ, наближених до промислових підприємств.

Працюючи в Харківському міському комітеті КПУ, Подшивалов В.І. продовжив діяльність, спрямовану на подальший розвиток виробничої та соціальної інфраструктури міста. У місті та області активно будуються підприємства з виробництва сільськогосподарської техніки: Харківський завод тракторних двигунів, Дергачівський завод турбокомпресорів. Найбільший у Харкові завод важкого машинобудування ставить на виробництво новий сучасний танк Т-72.

Великим поштовхом для розвитку транспортної інфраструктури міста був пуск 23 серпня 1975 першої ділянки першої лінії Харківського метрополітену (10,9 км). У тому ж році були прокладені 47 км трамвайних і 60 км тролейбусних шляхів. Для забезпечення перевезення зростаючого кількості пасажирів з нових мікрорайонів були закуплені найсучасніші тролейбуси і трамваї.

Розвивалося побутове обслуговування населення. У 1975 році при безпосередній участі Подшивалова В.І. були введені в експлуатацію цінтральний будинок побуту по вул. Свердлова, будинок побуту по вул. 23 серпня і будинок побуту в Орджонікідзевському району по просп. Косіора.

У період з 1970 по 1983 роки в Харкові був побудований цілий ряд об'єктів, що визначають привабливість міста. Це нова будівля цирку, Академія технології громадського харчування, клініка невідкладної хірургії, критий ринок «Салтівський», аудиторний корпус ХПІ, житлові мікрорайони: Північна Салтівка, Рогань, Горизонт. Почалося будівництво Харківського академічного театру опери та балету.

Новини

Анонс

Опитування

Чи приймаєте ви участь у весняних суботниках?

Архів опитувань
 • Бібліотека імені Євгенія Кушнарьова
 • Kharkov Siren
 • Фестиваль "Світ книги"
 • письмо городскому голове
 • Державні закупівлі. Нормативно-правова база

Важливо!

Телефони термінового виклику

Розсилка

 • Департамент підприємництва та споживчого ринку Харківської міської ради
 • Образование
 • семья и молодежь
 • Харьківский водопровід (КП "ВТП "Вода")
 • Офіційний сайт КП «Харківський метрополітен»