Нагороди Ради Європи

Палкін В’ячеслав Сергійович

В’ячеслав Сергійович Палкін

Професор, завідувач кафедри хорового диригування
Харківського державного університету мистецтв ім. І.П.Котляревського, Заслужений діяч мистецтв України.

Палкін В’ячеслав Сергійович народився 6 вересня 1935 року на Луганщині.
Після закінчення диригентсько-хорового факультету Харківської державної консерваторії у 1960р. розпочав творчу діяльність як хормейстер, а потім художній керівник і диригент професійного хору української пісні Харківської обласної філармонії.

У 1962-1975р.р. – викладач, доцент, завідувач кафедри хорового диригування Харківського державного інституту культури.
З 1975р. по 1978р. викладав курс естетики в Харківському юридичному інституті.

З 1978р. В.С.Палкін працював доцентом, завідувачем кафедри хорового диригування Харківського державного університету мистецтв ім. І.П.Котляревського. З 1988р. – професор. За час роботи в університеті показав себе як високопрофесійний музикант, вимогливий педагог, досвідчений організатор навчально-виховного процесу.

В.С.Палкіним підготовлено понад 200 кваліфікованих фахівців, серед яких є кандидати наук, доктор мистецтвознавства В.І.Рожок, Герой України, лауреат Державної премії України ім. Т.Г.Шевченка, народна артистка України Р.А.Кириченко. Його випускники здобули звання лауреатів на І, ІІ та ІІІ Всеукраїнських конкурсах хорових диригентів (А.І.Сиротенко – 1998р., Н.В.Тягноренко – 2001р., Г.В.Парфьонова – 2005р.).

Поряд з плідною педагогічною діяльністю В.С.Палкін багато сил та енергії віддавав творчо-виконавській роботі. Понад 50 років він постійно керував хоровими колективами, які отримували звання лауреатів на різноманітних конкурсах і фестивалях, репрезентуючи хорове виконавське мистецтво Харкова в Україні, Росії, Молдові, Грузії, країнах Балтії, Німеччині, Польщі, США. Серед найвідоміших колективів – народна чоловіча хорова капела Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого та Камерний хор Харківської філармонії, створений за наполегливою особистою ініціативою В.С.Палкіна на базі аматорського хорового колективу обласного відділення Музичного товариства України у 1990р. Цей хор плідно співпрацює з Харківською обласною організацією Національної спілки композиторів України та з видатними диригентами світу, а також з Національним симфонічним оркестром Національної філармонії України.
В.С.Палкін вдало поєднував художньо-виконавські досягнення з науково-методичним дослідженнями, на яких виросло не одне покоління висококваліфікованих хорових диригентів. Його методичні посібники «Вокально-хорові вправи», «Досвід аналітичної роботи керівника хору над творами великої форми», «Вокальна робота в хорі» та інші широко використовуються як в педагогічній, так і в практичній діяльності фахівців хорової справи.

В.С.Палкін – активний громадський діяч. Він був членом Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка, членом Національної Всеукраїнської музичної спілки, головою Харківського обласного відділення Хорового товариства України, постійним учасником постановчих груп численних творчих звітів майстрів мистецтв та творчих колективів Харківської області у Києві, був членом журі І, ІІ та ІІІ Всеукраїнських конкурсів хорових диригентів, Всеукраїнського конкурсу хорових колективів. Він отримав звання лауреата у регіональних рейтингах «Харків’янин ХХ століття», та «Харків’янин року – 2001, 2003, 2004, 2005».

Палкіна В.С. відзначено званнями лауреата премій – творчою премією Харківського міськвиконкому імені Іллі Слатіна (1996р.), Харківської обласної державної адміністрації імені Олександра Масельського (1997р.), нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (1999р.), орденом «За церковні заслуги преподобного Нестора-літописця», присуджено стипендію Харківської облдержадміністрації імені Миколи Мануйла на 2001р., Почесною відзнакою Міністерства культури і мистецтв України (2002р.). У 2003р. присвоєно звання лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, у 2004р. нагороджений вищою відзнакою Харківської обласної державної адміністрації «Слобожанська слава», у 2005р. присуджена премія «Народне визнання».

Помер 31 травня 2008 року.

Новини

Анонс

Опитування

Чи приймаєте ви участь у весняних суботниках?

Архів опитувань
 • Бібліотека імені Євгенія Кушнарьова
 • Kharkov Siren
 • Фестиваль "Світ книги"
 • письмо городскому голове
 • Державні закупівлі. Нормативно-правова база

Важливо!

Телефони термінового виклику

Розсилка

 • Департамент підприємництва та споживчого ринку Харківської міської ради
 • Образование
 • семья и молодежь
 • Харьківский водопровід (КП "ВТП "Вода")
 • Офіційний сайт КП «Харківський метрополітен»