Нагороди Ради Європи

Овечкін Анатолій Петрович

Народився 17 червня 1928 року.

Почав літати в небі Молдавії в післявоєнному 1945-му на По-2, Анатолій Петрович швидко освоїв цю машину й став досвідченим льотчиком санітарної авіації, виконав 270 завдань.
Бажання удосконалюватися, літати на великих транспортних літаках привело його в 1948 році в Харків, де він став другим пілотом значного за тими часами літака Лі-2.

Пройшовши навчання в школі Вищої льотної підготовки ГВФ, Овечкін А.П. з 1950 року стає командиром екіпажу Лі-2.
Не випадково у 1954 році, в числі інших пілотів-асів Аерофлоту, Овечкіна А.П. направили до Китайської Народної Республіки готувати льотні кадри.

З 1959 року по 1979 рік очолював Харківський авіаколектив.
Колектив виконував поставлені задачі: виконання плану, забезпечення безпеки польотів, культуру обслуговування населення. Підприємство завжди виходило в число кращих не тільки в Україні, а й у СРСР. Інтенсивна робота авіапідприємства сприяла прискоренню роботи промисловості, посиленню обороноспроможності країни, підняттю науки, розвитку культури, поширенню інших видів господарської діяльності.

Загін мав великий фонд підприємства, була продовжена ЗПП, побудовано 20 житлових будинків для особового складу, готель на 320 місць та ресторан, зроблено прибудову служби руху, за дольової участі збудовані 5 корпус, гуртожиток, база відпочинку в Старому Салтові та інші об’єкти. За цей час освоєні нові літаки Ан-10, Ан-12, Ту-134, Ту-134А, та завжди на нових літаках першим перенавчався Овечкін А.П., а потім сам перенавчав льотний склад.

За роки льотної роботи провів у повітрі 17500 часів, освоїв 21 тип літаків. Всі польоти особливо важливі під контролем виконував особисто командиром повітряного судна, завжди літав відмінно та вимагав цього від підлеглих.

Овечкін А.П. прийшов в транспортну авіацію в період масового переходу від візуальних польотів до польотів по приладах, в тому числі та заходах на посадку. Оволодіти такими польотами при тому обладнанні аеродромів і літаків було далеко не простою справою.

Овечкін А.П. зробив вагомий внесок у розвиток громадської авіації в місті Харкові. Його школа особистої майстерності, його задуми й спрямування передані наступному поколінню льотних командирів.

Овечкін А.П. обирався депутатом міської та обласної рад.

Нагороджений орденом Леніна, орденом Трудового Червоного Прапора.

Новини

Анонс

Опитування

Чи приймаєте ви участь у весняних суботниках?

Архів опитувань
 • Бібліотека імені Євгенія Кушнарьова
 • Kharkov Siren
 • Фестиваль "Світ книги"
 • письмо городскому голове
 • Державні закупівлі. Нормативно-правова база

Важливо!

Телефони термінового виклику

Розсилка

 • Департамент підприємництва та споживчого ринку Харківської міської ради
 • Образование
 • семья и молодежь
 • Харьківский водопровід (КП "ВТП "Вода")
 • Офіційний сайт КП «Харківський метрополітен»