Нагороди Ради Європи

Остапчук Віктор Миколайович

Віктор Миколайович Остапчук

Остапчук Віктор Миколайович - начальник Статутного територіально-галузевого об'єднання «Південна залізниця», заслужений працівник транспорту України, Герой України, лауреат Державної премії України в галузі архітектури, Почесний громадянин Харківської області, нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня, Почесним знаком «Слобожанська слава», орденами святого рівноапостольного князя Володимира ІІ, ІІІ і IV ступенів Української Православної церкви, орденами преподобного Нестора Літописця І, ІІ та ІІІ ступенів Української Православної церкви.

Трудову діяльність на Південній залізниці розпочав у 1977 році майстром локомотивного депо Основа. Надалі працював заступником начальника технічного відділу Південної залізниці, начальником електровозного депо «Жовтень», начальником служби локомотивного господарства, головним інженером і першим заступником начальника залізниці. У квітні 2000 року очолив Південну залізницю.

За ініціативою і під безпосереднім керівництвом Остапчука В.М. на ділянках Південної залізниці вперше в Україні були запроваджені швидкісні «столичні експреси», що курсують у напрямку Харків - Київ, і рейкові автобуси, які здійснюють перевезення пасажирів у приміському сполученні. Велика увага приділяється оновленню пасажирського рухомого складу. Введено денні потяги Харків - Кременчук, Харків - Донецьк, складені з нових вагонів і вагонів, що пройшли капітально-відновлювальний ремонт.

Справжньою окрасою міста стала оновлена Привокзальна площа, приміський термінал станції Харків-Пасажирський, реконструйовані вокзальні комплекси на станціях Харків-Левада, Лосєве, Основа, Залютіно.

Проведено капітальний ремонт павільйонів та пасажирських платформ у напрямку Харків - Козача Лопань, Харків - Мерефа та Харків - Люботин. На новозбудованих та реконструйованих об'єктах передбачені пандуси для пересування пасажирів на інвалідних колясках.

Під керівництвом Остапчука В.М. був побудований сучасний спортивний комплекс «Локомотив» імені Героя України Г. Кірпи, в якому проводяться спортивні змагання з різних видів спорту. Команди «Локомотив» з волейболу та міні-футболу та команда з синхронного плавання фізкультурно-спортивного клубу «Локомотив» Південної залізниці досягли значних успіхів, прославивши Харків в Україні та за її межами.

За ініціативою Остапчука В.М. побудовані і реконструйовані церкви та каплиці, зокрема, відреставрована Костянтино-Оленівська церква в Харкові.

Остапчук В.М. підтримує десятки творчих колективів, робо-танучих при Центральному Будинку науки і техніки, дитячу залізницю, на якій перші навички залізничних професій отримують щорічно 1200 дітей.

Новини

Анонс

Опитування

Чи приймаєте ви участь у весняних суботниках?

Архів опитувань
 • Бібліотека імені Євгенія Кушнарьова
 • Kharkov Siren
 • Фестиваль "Світ книги"
 • письмо городскому голове
 • Державні закупівлі. Нормативно-правова база

Важливо!

Телефони термінового виклику

Розсилка

 • Департамент підприємництва та споживчого ринку Харківської міської ради
 • Образование
 • семья и молодежь
 • Харьківский водопровід (КП "ВТП "Вода")
 • Офіційний сайт КП «Харківський метрополітен»