Нагороди Ради Європи

Конарєв Микола Семенович

Микола Семенович Конарєв

Міністр шляхів сполучення СРСР (1982-1991 рр.), визначний державний діяч, організатор експлуатаційної роботи галузі. Почесний залізничник. Доктор технічних наук, академік Академій транспорту Росії й України.

Народився 19 січня 1927 року в Донецьку. Закінчив Харківський інститут інженерів залізничного транспорту (1949 р.). Протягом 27 років працював на різних посадах на Південній залізниці , з 1972-го по 1976 рік - начальником Південної залізниці.

Зробив великий внесок у справу технічного переозброєння і зміцнення матеріально-технічної бази магістралі, організації безперебійного вивозу готової продукції з підприємств України і Росії, що обслуговуються Південною залізницею, а також в обґрунтування, організацію будівництва головної транспортної артерії міста - Харківського метрополітену (1975 р.). Очолював Державну комісію з приймання в експлуатацію першої черги Харківського метрополітену. Багато уваги приділяв розв’язанню соціально-побутових проблем жителів міста й області. За його ініціативи були побудовані Палац спорту "Локомотив", плавальний комплекс, відновлений Кузинський шляхопровід, побудований хірургічний корпус у Залютиному.

За період, протягом якого він очолював Міністерство шляхів сполучення СРСР, залізниці країни досягли найвищих показників за всю історію. М. Конарєв - професор, віце-президент Академії транспорту Росії, довічний член президії Міжнародної асоціації залізничних конгресів, почесний президент Міжнародної академії транспорту, президент Товариства дружби народів Росії і Фінляндії. З 1991 року М. Конарєв - президент закритого зовнішньоекономічного акціонерного товариства "Інтертранс", яке стало надійним діловим партнером не тільки в країнах СНД і Балтії, а й у Західній Європі, на Близькому Сході, у Південно-Східній Азії, США.

Обирався депутатом Верховної Ради СРСР, членом ЦК КПРС.

Заслуги М. Конарєва відзначені Золотою зіркою Героя Соціалістичної Праці, двома орденами Леніна, двома орденами Трудового Червоного Прапора, орденами Жовтневої Революції, Дружби народів, медалями, почесними знаками і грамотами.

Помер 10 квiтня 2007 року.

Новини

Анонс

Опитування

Чи приймаєте ви участь у весняних суботниках?

Архів опитувань
 • Бібліотека імені Євгенія Кушнарьова
 • Kharkov Siren
 • Фестиваль "Світ книги"
 • письмо городскому голове
 • Державні закупівлі. Нормативно-правова база

Важливо!

Телефони термінового виклику

Розсилка

 • Департамент підприємництва та споживчого ринку Харківської міської ради
 • Образование
 • семья и молодежь
 • Харьківский водопровід (КП "ВТП "Вода")
 • Офіційний сайт КП «Харківський метрополітен»