Нагороди Ради Європи

Коливанова Світлана Іванівна

Світлана Іванівна Коливанова

Українська артистка балету, народна артистка України з 1968 року. Народилася 26 вересня 1940 року у Києві. Закінчила в 1959 р. Київське хореографічне училище. Працювала в Київському (1959-1960) і Узбецькому театрах опери та балету. З 1964 року солістка Харківського театру опери та балету ім. М.Лисенка.
Головні партії в балетах Адана, Мінкуса, Прокоф'єва, Шостаковича, а також Донна Анна ("Дон Жуан" Губаренка), Мехмене Бану ("Легенда про любов" Мелікова) та інші.

Художній керівнику балету Харківського державного академічного театру опери та балету ім. М.В. Лисенка, кавалер орденів «Трудового Червоного Прапора», відзнаки Президента України «За особливі заслуги у розвитку культури в Україні» III ступеня, багатьох державних, міжнародних та професійних нагород.

"Балериною з сильною технікою і правильним відчуттям танцю вважає Коливанову велика Галина Уланова." "Відкриттям для всіх був виступ С.Коливанової-Попеску. Балерина з Харкова постала тонким художником, сміливим і принциповим у своїх творчих намірах, повністю виправдавши другу премію і срібну медаль, присуджену їй жюрі" (Всесвітній балетний конкурс у Варні, 1966 рік). Соціалістична Харківщина, 1973, 11 березня.

"Коливанова виступила в десятках головних партій, створивши такі несхожі образи: бешкетна Кітрі, ніжна Фрігія, жагуча Кармен. Її натхненню, техніці аплодували у ФРН, Канаді, США, Бельгії. Танцювала вона на сцені Великого і на знаменитому бразильському стадіоні "Маракана", де шалена торсида влаштувала їй овацію, змусивши вийти на "біс". Красное знамя, 1990, 26 вересня.

"...творча діяльність її - це кращі театри Канади, Америки, Італії, Бразилії, Польщі, Чехословаччини, Німеччини... і скрізь аншлаги, оплески, овації, квіти. Перелічувати всі міста колишнього нашого СРСР - місця мало, хіба що не була в Улан-Уде, сміється балерина. Кращі танцюристи - Лавровський, Фадеічев, Романенко, Лієпа - вважали за честь бути її партнерами, а після партнерами ставали і самі талановиті з її учнів." Вечірній Харків, 1999, 22 вересня.

Новини

Анонс

Опитування

Чи приймаєте ви участь у весняних суботниках?

Архів опитувань
 • Бібліотека імені Євгенія Кушнарьова
 • Kharkov Siren
 • Фестиваль "Світ книги"
 • письмо городскому голове
 • Державні закупівлі. Нормативно-правова база

Важливо!

Телефони термінового виклику

Розсилка

 • Департамент підприємництва та споживчого ринку Харківської міської ради
 • Образование
 • семья и молодежь
 • Харьківский водопровід (КП "ВТП "Вода")
 • Офіційний сайт КП «Харківський метрополітен»