Нагороди Ради Європи

Гуровий Юрій Андрійович

Юрій Андрійович Гуровий

Народився 3.10.1932 р. у Харкові. Трудову діяльність розпочав після закінчення Харківського будівельного технікуму в 1952 році. У тому ж році він був мобілізований до лав Радянської Армії. У 1955 р. Гуровий демобілізувався і працював на заводі "Південкабель" помічником майстра, майстром, заступником начальника будівельного цеху.

У 1961-63 рр. він очолював завком профспілки заводу "Південкабель". У 1963 році його було висунуто на посаду начальника будівельного управління "Фундаментбуд", потім працював головним будівельником домобудівельного комбінату №1.

На початку 1966 р. його було призначено керуючим трестом "Харківспецбуд". Одночасно обирався депутатом Харківської обласної і міської рад депутатів трудящих. У 1966 р. був нагороджений орденом "Знак Пошани".

У 1969 р. сесія Харківської міської ради обрала Гурового головою міськвиконкому. На час обрання він був наймолодшим з післявоєнних "мерів" Харкова. Займав цю посаду до 1976 р.

Особливу увагу міськвиконком під керівництвом Ю.А. Гурового приділяв розвитку транспортної схеми міста: було відкрито рух до Салтівського житлового масиву по вул. Весніна. Були забудовані проспект Гагаріна, Салтівське шосе, інші райони міста, споруджені великі лікарняні комплекси у 602 м/р-ні Харкова, невідкладної хірургії, соматичної лікарні та інші.

У першій половині 70-х років у Харкові щорічно вводилося до ладу близько 15-17 тис. кв. м. житла. Важливим досягненням міськвиконкому у цей період стало закінчення відселення мешканців з бараків і підвалів. Було знято дефіцит місць у дошкільних закладах, кардинально покращало забезпечення вищих навчальних закладів гуртожитками. Завершилось будівництво цілого ряду шляхопроводів, у тому числі до Салтівки.

У 1976 р. Гурового було призначено начальником комбінату “Харківжитлобуд". Заслуги Ю.А. Гурового у справі житлового і капітального будівництва були високо оцінені державою. У 1970 і 1978 рр. його було нагороджено орденами Трудового Червоного Прапора. У 1978 р. за забудівлю м. Харкова і введення нових серій житлових будинків його було удостоєно Державної премії УРСР.

Зараз Ю.А. Гуровий працює директором науково-дослідного інституту "Укрпроектбудсервіс".

Новини

Анонс

Опитування

Чи приймаєте ви участь у весняних суботниках?

Архів опитувань
 • Бібліотека імені Євгенія Кушнарьова
 • Kharkov Siren
 • Фестиваль "Світ книги"
 • письмо городскому голове
 • Державні закупівлі. Нормативно-правова база

Важливо!

Телефони термінового виклику

Розсилка

 • Департамент підприємництва та споживчого ринку Харківської міської ради
 • Образование
 • семья и молодежь
 • Харьківский водопровід (КП "ВТП "Вода")
 • Офіційний сайт КП «Харківський метрополітен»