Нагороди Ради Європи

Гельфгат Ілля Маркович

Ілля Маркович Гельфгат

Народився 3 серпня 1951 року в м. Харкові.

Після закінчення Харківського державного університету ім. О.М.Горького розпочав трудову діяльність вчителем фізики в середній загальноосвітній школі №54 м. Харкова (1975-1977р.р.) та середній загальноосвітній школі №82 м. Харкова (1977-1988р.р.).

З 1988 року Гельфгат І.М. працює в фізико-математичній школі №27 (нині – Харківський фізико-математичний ліцей №27). Стаж його педагогічної роботи становить 34 роки, з них 22 роки – в Харківському фізико-математичному ліцеї №27.
Гельфгат І.М. має високий рівень науково-теоретичної та методичної підготовки. У 1984 році отримав вчений степінь кандидата фізико-математичних наук. Виявляє високий професійний рівень, ініціативу, творчість. Досконало володіє ефективними формами й методами організації учбово-виховного процесу. Досвід його роботи за темою «Всебічний розвиток мислення учнів на уроках фізики» одобрено методичною радою Харківського обласного інституту удосконалення вчителів (нині – Харківський обласний науково-методичний інститут безперервної освіти) ще у 1990 році.
Гельфгат І.М. – автор і співавтор багатьох збірників задач, довідників, методичних посібників. Більш 20 його авторських збірників мають гриф Міністерства освіти та науки України, а тестові завдання «Тести для тематичного контролю за 12-бальною системою. 7, 8, 9, 10, 11 класи» були розроблені в тісному співробітництві з Науково-методичним центром при Міністерстві освіти та науки України.

Ілля Маркович очолює кафедру вчителів фізики ліцею. Він ділиться своїм досвідом, надає необхідну методичну й практичну допомогу своїм колегам, молодим вчителям, а також вчителям фізики закладів освіти міста й області. З цією метою він систематично проводить навчаючі методичні семінари на базі ліцею.

Бере участь у щорічних обласних виставках-ярмарках педагогічних ідей.

З метою виявлення обдарованих дітей, розвитку їх творчих здібностей Ілля Маркович щорічно організує в ліцеї фізико-математичний фестиваль, під час якого проходить відкрита олімпіада з фізики, інтелектуальний марафон, фізико-математичні бої, конкурс Едісона та інші позакласні заходи.
Гельфгат І.М. керує командами юних фізиків на Винницькому Турнірі Чемпіонів, на Всеукраїнському відкритому фізико-математичному бої міст України в м. Севастополі, на Всеукраїнських Турнірах юних фізиків.

За останні 5 років Гельфгат І.М. підготував 73 переможця обласного й республіканського етапів Всеукраїнських олімпіад з фізики. П’ять учнів Іллі Марковича стали переможцями Міжнародних олімпіад з фізики.

Серед випускників Іллі Марковича – кандидати та доктори наук, завідуючі кафедрами у вищих навчальних закладах, колишні вихованці працюють в сфері загальної середньої освіти, керують підприємствами різних форм власності.
Творча педагогічна діяльність Гельфгата І.М. по створенню системи навчання, виховання та розвитку обдарованих дітей сприяє формуванню інтелектуальної еліти міста та підвищенню міжнародного статусу Харкова.

Нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ та ІІ ступеня, нагрудним знаком «Відмінник народної освіти».

Новини

Анонс

Опитування

Чи приймаєте ви участь у весняних суботниках?

Архів опитувань
 • Бібліотека імені Євгенія Кушнарьова
 • Kharkov Siren
 • Фестиваль "Світ книги"
 • письмо городскому голове
 • Державні закупівлі. Нормативно-правова база

Важливо!

Телефони термінового виклику

Розсилка

 • Департамент підприємництва та споживчого ринку Харківської міської ради
 • Образование
 • семья и молодежь
 • Харьківский водопровід (КП "ВТП "Вода")
 • Офіційний сайт КП «Харківський метрополітен»