Нагороди Ради Європи

Борисюк Михайло Дем`янович

Михайло Дем`янович Борисюк

Генеральний конструктор зі створення бронетанкової техніки та артилерійських систем, начальник підприємства „Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. О.О. Морозова”, доктор технічних наук, професор, Герой України, Лауреат Ленінської премії, двічі Лауреат Державної премії України, Заслужений машинобудівник України. Удостоєний орденів Держави, Трудового Червоного Прапора, Жовтневої Революції, „За заслуги” III ступеня.

Народився 21 листопада 1934 року у с. Харліївка Косаківського району Орловської обл., українець.

Свою трудову діяльність розпочав у 1956 році після закінчення Саратовського танко-технічного училища. У 1964 році закінчив Академію бронетанкових військ і до 1974 року працював у Військовому представництві № 751 виробничого об'єднання "Завод Електромашина".

З 1974 року - начальник і головний конструктор Челябінського спеціального конструкторського бюро "Ротор".

У квітні 1990 року призначений генеральним конструктором виробничого об'єднання "Заводі мені Малишева", очолив Харківське конструкторське бюро з машинобудування (ХКБМ) імені О.О.Морозова. Пізніше Борисюка М.Д. призначено Генеральним конструктором зі створення бронетанкової техніки та артилерійських систем України. На цій посаді він безпосередньо організував і очолив роботи щодо створення танку Т-80УД та розробку нового танка "Оплот".

Завдяки ініціативі, наполегливості та особистій участі Борисюка М.Д. успішно пройшли порівняльні випробування в екстремальних умовах пустелі танку Т-80 УД розробки ХКБМ, що забезпечило укладення контракту на постав­ку їх до Ісламської Республіки Пакистан. Борисюк М.Д. особисто очолив переговори щодо конструктивної та технічної частин цього контракту.

Під керівництвом М.Д.Борисюка КП ХКБМ імені О.О.Морозова з бронетанковою технікою власної розроб­ки вийшло на міжнародну арену, де привернуло до себе велику увагу. Україна була визнана одним із лідерів танкобудування у світі.

Під його керівництвом і безпосередній участі в 1992-1999 роках в Україні була створена галузь танкобуду­вання з замкнутим циклом виробництва бронетанкових комплектуючих систем та вузлів, що дозволило створити сучасний конкурентноспроможний український танк БМ "Оплот" з характеристиками на рівні кращих зарубіжних аналогів. Танк БМ "Оплот" успішно пройшов державні випробування, і згідно з Постановою Кабінету Міністрів від 08.02.2000р. № 237-5 його було прийнято на озброєння Збройних Сил України. Перші 10 машин були виготовлені у 2001 році і брали участь у ювілейному параді з нагоди 10-річчя Незалежності України.

Борисюк М.Д. є одним із авторів розробки "Програми оптимізації кількості та перспектив розвитку танково­го парку Збройних Сил України до 2005 року", генерал-лейтенант, член спеціалізованої Ради по захисту дисертацій при НТУ "Харківський політехнічний інститут". Він автор (співавтор) 74 наукових праць, 40 вина­ходів та 4-х монографій.

Державні нагороди: Герой України (2000 р.); Орден Трудового Червоного Прапора (1976 р.); Орден Жовтневої Революції (1986 р.); відзнака Президента України орден "За заслуги" III ступеня (1997 р.); Лауреат Ленінської премії (1990 р.); Лауреат Державної премії України ( 1995, 2004 р.р.); Заслужений машинобудівник України"(1994 р,); медаль "За бойові заслуги" (1971 р.).

Новини

Анонс

Опитування

Чи приймаєте ви участь у весняних суботниках?

Архів опитувань
 • Бібліотека імені Євгенія Кушнарьова
 • Kharkov Siren
 • Фестиваль "Світ книги"
 • письмо городскому голове
 • Державні закупівлі. Нормативно-правова база

Важливо!

Телефони термінового виклику

Розсилка

 • Департамент підприємництва та споживчого ринку Харківської міської ради
 • Образование
 • семья и молодежь
 • Харьківский водопровід (КП "ВТП "Вода")
 • Офіційний сайт КП «Харківський метрополітен»