Нагороди Ради Європи

Бакіров Віль Савбанович

Віль  Савбанович Бакіров

Народився 8 червня 1946 року в м. Уфа.

В 1970 році закінчив Харківський юридичний інститут за спеціальністю «правознавство».

З 1982 року працює в Харківському національному університеті ім. В.Н.Каразіна, на посаді ректора - з 25 листопада 1998 року.

Бакіров В.С. зробив вагомий внесок у розвиток науки та освіти. Завдяки його зусиллям в Харківському університеті у 1990 році було створено перший в Україні соціологічний факультет, який він пізніше очолив. Під його керівництвом факультет став одним з основних науково-методичних центрів соціологічної науки та освіти України. Створив кафедру прикладної соціології, якою успішно керує з 1993 року.

Бакіров В.С. – автор 5 монографій та більш 120 наукових робіт з проблем методології соціального пізнання, соціології освіти та політичної соціології, входить до складу редколегій багатьох наукових періодичних видань. Широко відомі наукові роботи Бакірова В.С., присвячені проблемам університетської автономії, інноваційним процесам у вищій школі, інформаційно-комунікативним технологіям вищої освіти.

Має успішний досвід управлінської діяльності в сфері вищої освіти – працював першим проректором Харківського університету, з 1998 року є ректором цього університету, який під його керівництвом отримав статус національного університету самоврядування. За його ініціативи та завдяки його зусиллям в Харківському національному університеті відкрито 7 нових факультетів.

Спільно з Харківською міською радою Бакіровим В.С. було запроваджено проект «Освіта заради майбутнього – університетські кафедри в школах», основною метою якого є взаємодія між університетами міста та загальноосвітніми навчальними закладами для підвищення рівня підготовки майбутніх абітурієнтів.

Своєю діяльністю Бакіров В.С. сприяє підвищенню авторитета й м. Харкова як наукового та освітнього центру як голова Ради ректорів вищих навчених закладів III-IV рівнів акредитації, президент Соціологічної асоціації України, голова Харківського відділення Малої Академії наук України, заступник голови Північно-Східного наукового центру НАН та МОН України, заступник голови експертної ради ВАК України з філософії, політології та соціології.

Нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня, відзнакою МОН України «За наукові досягнення», «Петро Могила», «Відмінник освіти України».

Новини

Анонс

Опитування

Чи приймаєте ви участь у весняних суботниках?

Архів опитувань
  • Бібліотека імені Євгенія Кушнарьова
  • Kharkov Siren
  • Фестиваль "Світ книги"
  • письмо городскому голове
  • Державні закупівлі. Нормативно-правова база

Важливо!

Телефони термінового виклику

Розсилка

  • Департамент підприємництва та споживчого ринку  Харківської міської ради
  • Образование
  • семья и молодежь
  • Харьківский водопровід (КП "ВТП "Вода")
  • Офіційний сайт КП «Харківський метрополітен»