city.kharkov.ua
Колишні політв’язні Харкова їдуть до Німеччини
12 квітня 2011, 16:36

З 13 по 18 квітня українська делегація колишніх політичних в’язнів фашистських концтаборів Бухенвальд та Міттельбау-Дора відвідає меморіали «Бухенвальд і Міттельбау –Дора» в Німеччині, де візьме участь в урочистостях, присвячених 66-річчю визволення концентраційного табору Бухенвальд.


У складі делегації – 7 колишніх в’язнів концтабору Бухенвальд з міст Києва, Харкова, Хмельницького та Хмельницької області.
Програмою перебування передбачено проведення урочистих мітингів та покладання квітів на меморіалах «Бухенвальд» та «Мітельбау-Дора» за участю колишніх в’язнів з Росії, України, Білорусії, Великобританії, Німеччини Польщі, Ізраїлю, Канади, Чехії, Словаччини, Франції та Угорщини, депутатів парламенту федеральної землі Тюрингії, мерів міст Веймара та Нордхаузена, представників політичних партій та громадських рухів.
Крім того, представники делегацій візьмуть участь у проведенні засідання Міжнародного комітету «Бухенвальд-Дора».
Учасники делегацій також виступлять зі своїми спогадами перед учнями старших класів німецьких шкіл, політичних партій та громадських об’єднань. Зокрема, учасники української делегації проведуть зустрічі з учнями 9-10 класів з міст Готи та Веймара та членами молодіжної організації «Нові ліві» з міста Веймара.