Нагороди Ради Європи

Повідомлення для преси

ХАРКІВСЬКА МІСЬКА РАДА
ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
ПРЕС-СЛУЖБА

ПОВІДОМЛЕННЯ ДЛЯ ПРЕСИ
Від 01.03.2010 р.
м. Харків
РЕКОМЕНДАЦІЇ потерпілому внаслідок повені населенню щодо заходів профілактики інфекційних хвороб

ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ !

У зв'язку з підтопленням Ваших помешкань, сільскогосподарських угідь, лісів, доріг існує ризик спалахів інфекційних хвороб. Ви можете зарадити цій біді, дотримуючись деяких простих правил гігієни.


Перш за все, звертайтесь до органів місцевої влади з проханням забезпечити Вас питною водою та продуктами харчування гарантованої якості.


За відсутності привізної питної води ні в якому разі не використовуйте для пиття воду з відкритих водойм та криниць тому, що внаслідок повені у ці джерела водопостачання могли потрапити із кладовищ, вбиралень, хлівів, полів, сміттєзвалищ хвороботворні мікроби - збудники туберкульозу, лептоспірозу, черевного тифу, вірусних гепатитів і т.д., яйця та личинки гельмінтів, цисти лямблій, дизентерійних амеб, балантидія кишкового.


У разі неможливості постачання якісної привізної та бутильованої води для пиття можна користуватися тільки добре прокип'яченою водою.
Для господарських цілей, будь ласка, також користуйтеся тільки добре прокип'яченою водою.


Для харчування використовуйте тільки продукти гарантованої якості. При приготуванні їжі обов'язково застосовуйте термообробку (варіння, смаження, запікання). Овочі та фрукти ретельно мийте кип'яченою водою (бажано щіткою), потім обдавайте окропом.


У зв'язку з теплим періодом року збільшується ризик швидкого псування продуктів, а тому слід вживати тільки свіжоприготовлену їжу.
Перед їжею обов'язково ретельно мийте руки з милом, руки можна протирати зволоженими дезінфектантами серветками.
Комахи (мухи, оси, комарі та інші), гризуни (щури, миші) можуть бути переносниками та носіями збудників інфекційних хвороб. Звертайтесь до Харківської обласної дезінфекційної станції та відповідних структур, що мають ліцензії на проведення дезінфекційних робіт, з проханням про знищення комах та гризунів, а також проведення дезінфекції на підтоплених територіях. За неможливості проведення таких масових заходів подбайте про себе самі, звернувшись за консультацією та допомогою до закладів санепідслужби, лікарень, поліклінік.


Щодо використання землі для сільськогосподарських робіт, то радимо Вам звернутись до закладів санепідслужби з проханням про проведення дослідження ґрунту за мікробіологічними показниками. Відсутність мікробного забруднення ґрунту гарантуватимуть Вам безпеку щодо виникнення інфекційних захворювань.


Після сходу води з ґрунтового покриву необхідно:
- провести рекультивацію земель (очистити поверхню ґрунту від сторонніх предметів (гілля, будівельних конструкцій тощо) та перекопати городи і присадибні ділянки на глибину 20-25 см;
- індивідуальні вигреби та вбиральні (туалети) в разі переповнення водою спорожнити за допомогою асенізаційної машини та продезінфікувати хлорним вапном, або іншим дезінфекційним засобом призначеним для цього;
- колодязі звільнити від нанесеного бруду, почистити, спорожнити та продезінфікувати в них воду за допомогою хлорвмісних патронів;
- провести дератизацію в місцях можливого скупчення гризунів;
- трупи загиблих тварин та птиці зібрати і здати на утилізацію спецпідприємствам.


У разі підозри щодо розвитку ознак інфекційних захворювань (підвищення температури тіла, лихоманка, запамарочення, головний біль, болі у животі, нудота, пронос, нежить, кашель, пожовтіння шкіри, склер очей, висипи на тілі, поява гнойників і т.д.) терміново зверніться за медичною допомогою, не допускайте самолікування тому, що перебіг багатьох інфекційних хвороб змінний і може бути незвичним.


Не гайте часу! Бережіть своє здоров'я та здоров'я близьких Вам людей!
Пам'ятайте, що особливо у цей тяжкий для Вас час зберегти здоров'я Вам і

Вашим рідним допоможуть дуже прості правила гігієни!!!

 

Харківська міська санітарно-епідеміологічна станція

Новини

Анонс

Опитування

Чи приймаєте ви участь у весняних суботниках?

Архів опитувань
 • Бібліотека імені Євгенія Кушнарьова
 • Kharkov Siren
 • Фестиваль "Світ книги"
 • письмо городскому голове
 • Державні закупівлі. Нормативно-правова база

Важливо!

Телефони термінового виклику

Розсилка

 • Департамент підприємництва та споживчого ринку Харківської міської ради
 • Образование
 • семья и молодежь
 • Харьківский водопровід (КП "ВТП "Вода")
 • Офіційний сайт КП «Харківський метрополітен»