Нагороди Ради Європи

Громадські слухання

ХАРКІВСЬКА МІСЬКА РАДА
ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ
Від 05.11.2004 р.
м. Харків
Щодо "Будівництва торгівельного центру та реконструкцію нежитлового приміщення з прибудовою та влаштуванням окремого входу для обладнання кондитерської, та будівництва літнього майданчику кафе по вул. Пушкінська, 74"
Ділянка майбутнього будівництва розташована в Київському районі в зоні історичного центру міста на розі вул. Пушкінської та вул. Гуданова. З південно-східного боку ділянка оточена 11-ти поверховим житловим будинком по вул. Пушкінській, 74 та 5-ти поверховим житловим будинком по вул. Гуданова, 4/10 та безпосередньо прилягає до будинку №74. На цей час на ділянці проектування розташовані невпорядковані торговельні точки по продажу квітів та недіючий басейн.

Замовники будівництва торговельного центру - ТОВ фірма „АРСО", реконструкції нежитлового приміщення під кафе-кондитерську - гр. Сердюк В.В.
Проектування торговельного центру та реконструкція нежитлового приміщення з прибудовою та влаштуванням окремого входу для обладнання кондитерської виконується в комплексі з урахуванням побажань замовників та діючої нормативної документації.

Розробка генерального плану розміщення торговельного центру та реконструкції нежитлового приміщення з прибудовою та влаштуванням окремого входу для обладнання кондитерської виконана відповідно з вимогами архітектурно-планувального завдання та в ув'язці з існуючою забудовою. Під'їзд автотранспорту та підвіз товарів здійснюється з боку вул. Гуданова. Заїзд вантажного транспорту у двір жилого будинку не передбачений, загрузка приміщень товаром виконується вручну з машин.

Скид поверхових вод від будівлі запроектований по спланованій під проектні відмітки поверхні в лотки існуючих проїздів та проїжджої частини вул. Гуданова. Прилегла територія, вільна від забудови, підлягає благоустрою: мостіння тротуарною плиткою, розміщення малих архітектурних форм, підсвітка в темний час доби.

Техніко-економічні показники будівництва торговельного центру наступні:

- площа земельної ділянки — 400м2
- площа забудови - 323,4м2
- площа благоустрою — 120м2

Об'ємно-планувальне рішення торговельного центру наступне.
Проект торговельного центру розроблений на підставі побажань замовника с урахуванням вимог ДБН Б.2.2-9-99 „Громадські будівлі та споруди" та ДБН В. 1.1-7-2002 „Пожежна безпека об'єктів будівництва" та побажань мешканців щодо поверховості будівлі.

Будівля торговельного центру с початку планувалася 4-х поверховою, але початкове проектне рішення було змінено з урахуванням побажань мешканців прилеглих будинків. Згідно розробленого ескізного

проекту, проектуєма будівля одноповерхова, в частині торговельного центру з цокольним поверхом, головним фасадом орієнтована на вул. Пушкінську та вул. Гуданова.

Стіни чисто цегляні, головні фасади виконані з навісних алюмінієвих панелей та структурного заскелення.

Перекриття монолітні залізобетонні по металевим балкам. Покрівля плоска, поєднана з водовідводом.

В плані будівля складної форми з розмірами в осях 15x24 м.

Функціональне призначення — торгівля непродовольчими товарами але можливе розміщення та проведення виставок.

Торговий зал згідно проекту розміщується в цокольному та частині приміщень першого поверхів. В інших приміщеннях першого поверху -допоміжні приміщення персоналу.

Висота приміщень 3,3 м.

Вентиляція торговельного центру запроектована припливно-витягувальна загальнообмінна з природнім спонуканням повітря.

Витяжка — природна з верхньої зони торгових залів з використанням вентиляційних шахт. Приплив повітря — природній за рахунок інфільтрації та відкривання віконних отворів. На літній період року для покращення обміну повітря в торгових залах передбачена установка реверсивних настінних вентиляторів, які вмикаються по мірі необхідності та можуть бути використані як припливні, так і витягувальні. По закладеному в проекті вентиляційному обладнанню заводами-виготовителями гарантується рівень шумового тиску значно нижче гранично допустимих норм (55дБ) згідно ДСН 3.36.037-99 „Санітарні норми виробничого шуму та ультразвуку" та СНІП II-12-77 "3ахист від шуму на робочих місцях".
Об'ємно-просторове рішення кафе-кондитерської наступне.

Обладнання кондитерської планується виконати за рахунок реконструкції нежитлового приміщення 1-го поверху колишнього магазину „Філателія" в будинку №74 по вул. Пушкінській та влаштування двох прибудов з північно-східного та північно-західного боку. Прибудови плануються одноповерхові з урахуванням вимоги депутата міської ради. Окремі входи влаштовуються з боку вул. Пушкінської та з боку двору житлового будинку. Для зв'язку об'єму колишнього магазину з прибудовами планується розібрати цокольну частину та вітражі в місцях поєднання існуючої та проектуємої будівель.

На цей час від розміщення літнього майданчика кафе, що планувався перед центральним входом в кондитерську, забудовник відмовився.

Кафе-кондитерська обладнується однією електроплитою (битовою), холодильниками, охолоджувальними прилавками, фрижерами для виготовлення морозива, електрокавоваркою, електрочайниками, СВЧ піччю (битовою), тобто виготовлення продукції в кафе не передбачено. Продукція поставляється щоденно. Музичне супроводження та продаж спиртних напоїв не передбачений.

Вентиляція приміщень запроектована припливно-витягувальна з природнім та механічним спонуканням обміну повітря. В якості витяжок планується використати приставні вентиляційні канали сучасного виробництва з максимально низьким рівнем шуму.

Запропоноване проектом комплексу рішення фасадів: максимальне засклення, м'які лінії, повторення лінії вулиці Рудакова - передбачає максимальне розчинення будівлі в існуючому середовищі двох вулиць.

Архітектурне рішення торговельного центру та кафе-кондитерської виконується в єдиному стилі та будівельних матеріалах. Проектом передбачено: лицювання цоколя гранітною плиткою, штукатурка та покраска фасадною фарбою цегляних фрагментів фасадів, монтаж алюмінієвих панелей та структурне засклення головних фасадів.
Покрівля виконується з використанням єврорубероїда.

Відповідно з нормативними вимогами п.3.2., 4.6. ДБН В-2.2-9-99 Громадські будівлі та споруди", при головному вході в будівлю передбачені пандуси з ухилом 1:12, що передбачують можливість підйому маломобільних груп населення з висотою поручня огорожі 700 та 900мм.

Основні техніко-економічні показники:

площа забудови 278,2м2,
загальна площа 505,5м2
будівельний об'єм 2260,0м3.

Квартира №49 в жилому будинку №74 по вул. Пушкінській, що знаходиться над приміщеннями кафе-кондитерської, на цей час викуплена та планується до переводу в нежитловий фонд з реконструкцією під офіс.

Для підготовки проектування та будівництва були прийняті наступні рішення сесії міської ради.

Рішення VII сесії XXIV скликання міської ради від 30.10.2002р. про дозвіл ТОВ фірмі "АРСО" на проектування торговельного центру по вул. Пушкінській, 74 та розробку проекту відведення земельної ділянки для будівництва.

Рішення XVIII сесії Харківської міської ради XXTV скликання від 24.12.03р. про подовження ТОВ фірмі "АРСО" строків проектування та розроблення проекту відведення на будівництво торговельного центру до 01.12.04р.

Рішення XXI сесії Харківської міської ради XXIV скликання від 28.04.04р. №68/04 про надання ТОВ фірмі „АРСО" дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки по вул. Пушкінській, 74 для будівництва та експлуатації торговельного центру.

Рішення ХХII сесії Харківської міської ради XXIV скликання від 23.06.04р. про надання ТОВ фірмі „АРСО" земельної ділянки для будівництва та експлуатації торговельного центру по вул. Пушкінській, 74.

Рішення XIX сесії Харківської міської ради XXIV скликання від 25.02.04р. гр. Сердюку В.В. про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки для реконструкції та експлуатації нежитлового приміщення з прибудовою та влаштуванням окремого входу для обладнання кондитерської та будівництва літнього майданчику кафе по вул. Пушкінській 74.

Рішення ХХII сесії Харківської міської ради XXTV скликання від 23.06.04р. про надання гр.Сердюку В.В. земельної ділянки для реконструкції та експлуатації нежитлового приміщення з прибудовою та влаштуванням окремого входу для обладнання кондитерської та будівництва літнього майданчику кафе. Ескізний чи робочий проекти реконструкції на розгляд управління містобудування та архітектури не надавалися.

Новини

Анонс

Опитування

Чи приймаєте ви участь у весняних суботниках?

Архів опитувань
 • Бібліотека імені Євгенія Кушнарьова
 • Kharkov Siren
 • Фестиваль "Світ книги"
 • письмо городскому голове
 • Державні закупівлі. Нормативно-правова база

Важливо!

Телефони термінового виклику

Розсилка

 • Департамент підприємництва та споживчого ринку Харківської міської ради
 • Образование
 • семья и молодежь
 • Харьківский водопровід (КП "ВТП "Вода")
 • Офіційний сайт КП «Харківський метрополітен»