Нагороди Ради Європи

КАУНАС, Литовська республіка

КАУНАС, Литовська республіка

Населення: 414.200 чол. литовці – 88%, інші – росіяни, поляки, євреї, латиші

Мова: Литовська

Територія міста: 157 кв.км.
 
Релігія: католицизм

Географічне положення: Розташований в стратегічно важливому місці, в самому серці Литви, в долині двох найбільших річок – Немунас і Неріс, за 103 км. від Вільнюса (столиці) і за 209 км. від Клайпеди (морського порту). Висота над рівнем моря – 24-90м.
 
Економіка:Основою промисловості є машинобудування, радіотехніка, електроніка і металообробка. Завод «Пергам» випускає судові механізми для рефрежераторів; машинобудівний завод ім. Ю.Грейфенбергеріса виготовляє котли для центрального опалення, радіатори та ін. Верстатобудівний завод освоїв випуск надзвичайно точних координаторозточних верстатів, завод «Неріс» – полірувально-шліфувальних верстатів. В Петрашюнай розташований один з найбільших у Прибалтиці чавуноливарний завод; радіотехнічну промисловість представляє найбільше і найсучасніше підприємство міста – радіозавод. Хімічна промисловість: комбінат гумового взуття «Інкарас», завод побутової хімії;, фабрика «Хіміконс» (лаки і фарби); фармацевтична фабрика «Саніта». В Каунасі зосереджено біля половини всієї поліграфічної промисловості Литви. Створено високомеханізовану індустрію будівельних матеріалів. Текстильна промисловість: великі трикотажні підприємства «Коттон» і «Сілова». 14 науково-досілдницьких і проектних інститутів займаються вирішенням актуальних проблем промисловості і будівництва: теплофізика високих температур, кібернетика, енергетика та ін.

Транспорт: Європейський Союз визнав, що Литва є першим транпсортним центром в регіоні, що прилягає до країн ЄС та Східної Європи. Транспортна комісія ЄС виділила два з 10 найважливіших маршрутів в Європі, які проходять через Литву: Північно-Південній маршрут і залізниця з’єднують Скандінавію і Східну Європу; Східно-Західний маршрут з’єднує найбільші східні ринки з Європою. Обидва ці маршрути проходять через Каунас. Аеропорт «Кармелава» – за 17 км. віж Каунаса – головний вантажний аеропорт регіону (2/2 вантажних перевезень у Литві). Річковий транспорт частіше використовується в туристичній сфері. Порт в Каунасі пропонує послуги з перевезень пасажирів і вантажів до морського порту Клайпеди, що не замерзає. Міський транспорт – автобуси, тролейбуси, таксі.

Історичні пам'ятки, Культура, спорт, дозвілля: Театри: драматичний, музичний, ляльковий. Відомі пам’ятники архітектури: Замок (13-17ст.), Церква Вітанта (1400р.), Собор Св. Петра та Павла (15-17ст.), Будинок Перкуно (15-16мт.), Монастир в Пажайлісі (17a. 18 ст.), Ратуша (16-18ст.).
 
Освіта: Каунас – центр освіти Литви: 9 університетів, де навчаються 40 тисяч студентів. Політехнічний інститут; Медичний університет, інститут фізкультури, Литовська ветеринарна академія, Литовський сільськогосподарський університет.

Новини

Анонс

Опитування

Чи приймаєте ви участь у весняних суботниках?

Архів опитувань
 • Бібліотека імені Євгенія Кушнарьова
 • Kharkov Siren
 • Фестиваль "Світ книги"
 • письмо городскому голове
 • Державні закупівлі. Нормативно-правова база

Важливо!

Телефони термінового виклику

Розсилка

 • Департамент підприємництва та споживчого ринку Харківської міської ради
 • Образование
 • семья и молодежь
 • Харьківский водопровід (КП "ВТП "Вода")
 • Офіційний сайт КП «Харківський метрополітен»