Нагороди Ради Європи

МОСКВА, Російська Федерація

МОСКВА, Російська Федерація

Населення: 8 550 тис. чоловік

Мова: російська
 
Територія міста: 1 080, 8 кв.км.
 
Релігія: православна, католицизм, іслам, іудаїзм
 
Географічне положення: Місто розташоване в центральній частині Східно-Європейської рівнини, у межиріччі Оки та Волги, центр Московської області.
 
Економіка: Основу економіки Москви складає найбагатший науково-технічний і виробничий потенціал міста. На території міста діє безліч великих підприємств різних галузей промисловості: чорної і кольорової металургії, машинобудування і металообробки, у тому числі автомобільні й авіаційні заводи, виробництва будівельних матеріалів, легкої, харчової, оборонної промисловості.

В даний час у столиці працює близько 1000 комерційних банків, що складає порядку 40% від відповідного показника по Росії. Фінансовий і біржовий сектор Москви бере участь в організації інвестиційної і комерційної діяльності на 90% російській території. Експортно-імпортна діяльність у Москві підтримується розвитий інфраструктурою митних послуг. Як іноземних партнерів у діяльності спільних підприємств представлені фірми майже 40 закордонних країн. З загального числа діючих у Росії підприємств і організацій за участю іноземного капіталу більш 50% функціонують у Москві. На основі угод про науково-технічне й економічне співробітництво міська адміністрація установила ділові контакти з багатьма містами світу.

Транспорт: Москва є найважливішим транспортним центром Росії і Східної Європи.

Історичні пам'ятки, Культура, спорт, дозвілля: У Москві працюють 126 театрів і концертних залів, 104 кінотеатру, 131 музей і 142 виставочних комплексу.

Головні визначні пам'ятки: Кремль, Червона площа, відновлений Храм Христа Спасителя, меморіальний комплекс на Поклінній горі, Собор Василя Блаженного, перша пішохідна вулиця столиці - Арбат, Всеросійський виставочний комплекс (ВВК), Парк культури і відпочинку ім. Горького. Всесвітньо відомі музеї: Музеї Кремля, Збройна палата, Алмазний фонд, Третьяковська галерея, Музей образотворчих мистецтв ім. А.С. Пушкіна, Державний історичний музей, Державний музей-заповідник Коломенський.

Найбільш відомі театри: Великий, Малий, Художній, Театр ім. Є.Б.Вахтангова, Театр на Таганці, Театр Сатири, Сучасник.
Освіта: У столиці знаходиться Російська Академія Наук і 90 її наукових установ, включаючи 78 науково-дослідних інститутів, а також спеціалізовані академії наук. Москва - самий великий навчальний центр країни. У місті діють 257 вищих навчальних закладів.

Новини

Анонс

Опитування

Чи приймаєте ви участь у весняних суботниках?

Архів опитувань
 • Бібліотека імені Євгенія Кушнарьова
 • Kharkov Siren
 • Фестиваль "Світ книги"
 • письмо городскому голове
 • Державні закупівлі. Нормативно-правова база

Важливо!

Телефони термінового виклику

Розсилка

 • Департамент підприємництва та споживчого ринку Харківської міської ради
 • Образование
 • семья и молодежь
 • Харьківский водопровід (КП "ВТП "Вода")
 • Офіційний сайт КП «Харківський метрополітен»