Нагороди Ради Європи

ПОЗНАНЬ, Польща

ПОЗНАНЬ, Польща

Населення: близько 580,8 тис. чоловік

Мова: польська
 
Територія міста: 261,3 кв.км.

Релігія: католики – 95%, православні, лютерани
 
Географічне положення: Познань - п’яте за величиною місто в Польщі після Варшави, Лодзі, Кракова і Вроцлава – розташоване в центрально-західній частині Польщі на річці Варта. Засноване в ІХ столітті.
 
Економіка: Це столиця найбільш економічно розвиненого Велико польського регіону, що займає територію в 50 тис. кв. км, на якій мешкає біля 5,5 млн. чоловік. Познань – важливий промисловий центр. Переважають електромашинобудування, хімічна та харчова галузі промисловості. Найбільше підприємство – машинобудівний завод ім.. Цегельського. Познань – другий після Варшави центр банківської справи і бізнесу в Польщі. У місті працюють понад 40 банків і біля 25 страхових компаній. Щорічно в Познані проводяться 25 різних міжнародних заходів торгового характеру, найвизначнішим з яких є Міжнародний Познанський Ярмарок.
 
Транспорт: Познань – важливий комунікаційний вузол, розташований в перехресті найважливіших шляхів міжнародного сполучення: Москва-Варшава-Познань-Берлін-Париж. В Познані є аеропорт, річний порт.
Історичні пам'ятки, Культура, спорт, дозвілля: Познань є також великим культурним центром Польщі. У місті працюють 7 театрів, симфонічний і камерний оркестри, філармонія, 18 музеїв.
 
Освіта: Познань – третій після Варшави і Кракова студентський центр. У 15 вищих навчальних закладах міста навчаються понад 70 тис. студентів. Наукову діяльність вузів доповнюють 54 науково-дослідницькі інститути.
 
Побратимські відносини: У травні 1998 р. за сприяння міськвиконкому 40 слухачів заочного відділення Харківської філії Академії державного управління при Президентові України пройшли стажування в м. Познані з питань організації і роботи польських органів місцевого самоврядування.

У вересні 1998 р. велика делегація з Харкова, до складу якої входили не тільки представники міської ради і обласної державної адміністрації, але й підприємці, банкіри, представники засобів масової інформації відвідала з офіційним візитом місто Познань, де й було підписано Угоду та Протокол намірів про співробітництво. Під час перебування харківської делегації в Познані було організовано демонстраційний політ і презентацію літака АН-74 Харківського авіаційного підприємства.

В травні 1999 р. роботи юних художників з Познані приймали участь у виставці дитячого малюнку в Харківській міській художній галереї, що проходила в рамках фестивалю „Світ без темних фарб”.

Харківський завод ім. Фрунзе прийняв участь у Міжнародній виставці-ярмарку BUDMA, що проходила в Познані у січні 2000 р.

Колектив дитячого театру „СТЕЛ” Харківського економічного ліцею № 169 став лауреатом Всепольського фестивалю дитячих театрів, що відбувся в Познані у січні 2000 року.

Новини

Анонс

Опитування

Чи приймаєте ви участь у весняних суботниках?

Архів опитувань
 • Бібліотека імені Євгенія Кушнарьова
 • Kharkov Siren
 • Фестиваль "Світ книги"
 • письмо городскому голове
 • Державні закупівлі. Нормативно-правова база

Важливо!

Телефони термінового виклику

Розсилка

 • Департамент підприємництва та споживчого ринку Харківської міської ради
 • Образование
 • семья и молодежь
 • Харьківский водопровід (КП "ВТП "Вода")
 • Офіційний сайт КП «Харківський метрополітен»