Нагороди Ради Європи

ВАРНА, Болгарія

ВАРНА, Болгарія

Населення: 342 тис. чоловік

Мова: болгарська, турецька

Територія міста: 3825 кв.км.

Релігія: православна 85%, іслам 13%, протестантизм, католицизм, іудаїзм

Географічне положення: Місто Варна розташоване на березі Чорного моря, глибоко в долині Варна. Завдяки своєму географічному положенню Варна стала справжнім містком між Європою і Азією. Через Варну проходять близько 35% імпорту і 50% експорту Болгарії.
 
Економіка: Сьогодні Варна – третє за величиною місто Болгарії, після Софії і Пловдіва. Вона також вважається морською столицею Болгарії і є великим адміністративним, промисловим, культурним і туристичним центром Болгарії. Добре налагоджена система громадського транспорту в курортних зонах і передмістях, міжнародний аеропорт, залізничний і морський вокзали, широка мережа магазинів, АЗС сприяють великому напливу туристів з усього світу. У варненському регіоні зосереджені провідні галузі болгарської економіки: машинобудування, суднобудування, хімічна промисловість, морський і повітряний транспорт, харчова і легка промисловість.
 
Історичні пам'ятки, Культура, спорт, дозвілля: У Варні щорічно проводиться Міжнародний музичний фестиваль „Варненське літо”, Міжнародний конкурс артистів балету, Міжнародний хоровий фестиваль, Всесвітній фестиваль Червоного Хреста, Міжнародний фестиваль анімаційного кіно.
Освіта: Понад 20% населення Варни складають студенти, що навчаються в 5 університетах, інституті бізнесу, економічному, політехнічному, медичному інститутах, коледжі міжнародного туризму, морехідному училищі.
 
Побратимські відносини: Договір про поріднення Харкова і Варни та Протокол про співробітництво між двома містами було підписано 25 серпня 1995 р.

За цей час були здійснені плідні обміни в галузі культури, економіки та туризму:
СЕРПЕНЬ 1996 р. – дитячий хореографічний ансамбль м. Варни прийняв участь у Всеукраїнському фольклорному фестивалі в м. Харкові.
КВІТНЕНЬ 1998 р. – делегація Торгово-Промислової Палати м. Варни відвідала Харків. Підписано Договір про співробітництво між ТПП Варни і Харкова
ЖОВТЕНЬ 1998 р. – Харків відвідала офіційна делегація общини м. Варна для знайомства з діяльністю культурно-освітніх закладів м. Харкова і проведення переговорів про обмін.
КВІТЕНЬ 1999 р. – Три Варненські туристичні фірми прийняли участь в Міжнародному туристичному салоні в м. Харкові.
ТРАВЕНЬ 1999 р. – Харківський дитячий хор прийняв участь у Міжнародному Травневому хоровому фестивалі в м. Варна і став дипломантом конкурсу.
ТРАВЕНЬ 1999 р. – роботи юних художників Варненської дитячої художньої школи були представлені на виставці у Харківській міській художній галереї в рамках фестивалю дитячої творчості „Світ без темних фарб”
ЛИСТОПАД – ГРУДЕНЬ 1999 р. – картини юних художників Варненської художньої школи прийняли участь у конкурсі і виставці в рамках мистецького свята Бієналє „Від 5 до 10”.

Новини

Анонс

Опитування

Чи приймаєте ви участь у весняних суботниках?

Архів опитувань
 • Бібліотека імені Євгенія Кушнарьова
 • Kharkov Siren
 • Фестиваль "Світ книги"
 • письмо городскому голове
 • Державні закупівлі. Нормативно-правова база

Важливо!

Телефони термінового виклику

Розсилка

 • Департамент підприємництва та споживчого ринку Харківської міської ради
 • Образование
 • семья и молодежь
 • Харьківский водопровід (КП "ВТП "Вода")
 • Офіційний сайт КП «Харківський метрополітен»