Нагороди Ради Європи

ТЯНЦЗИНЬ, КНР

ТЯНЦЗИНЬ, КНР

Населення: 10,2 млн. чоловік

Мова: китайська
 
Територія міста: 11 тис.кв.км.
 
Релігія: конфуціанство, таоїзм, буддизм
 
Географічне положення: Місто розташоване на Північно-Китайській рівнині, приблизно за 50 км від узбережжя затоки Бойхавань Жовтого моря. Тяньзинь називають „морськими воротами” Пекіна. Виникло у ХІІІ столітті на місті рибальського селища Чжигу. Назву Тяньзинь одержало у 1405 р.
 
Економіка: Тяньзинь – важливий торгово-розподільчий пункт: тут здійснюється понад 1/4 зовнішньоторгових операцій. Особливо розвинута текстильна промисловість: переважно – бавовняно-паперові тканини, ковдри; інші галузі промисловості – харчова, тютюнова, гумова, шкіряно-взуттєва, паперова, сірникова.

Зростає питома вага галузей важкої промисловості – металургії, машинобудування, хімічної промисловості. У місті розвинуте виробництво електротехнічного, текстильного, гірничого обладнання, дизелів, моторів, суден, сталевих конструкцій, інструментів, точних приладів, верстатів, сільськогосподарських машин, авто і трактороскладання.
На околицях міста розташований Таншанський кам’яновугільний басейн, родовище залізної руди, соляні промисли Чанлу. Також розвинуте будівництво та овочівництво
 
Транспорт: Тяньзинь - великий вузол залізничних та повітряних зв’язків, річковий порт.
 
Освіта: Місто Тяньзинь має два університети.
 
Побратимські відносини: Делегація Народного уряду міста Тяньзинь відвідала Харків з 20 по 25 серпня 1993 р. Китайська делегація побувала на Харківському заводі агрегатних верстатів, у Медичному центрі міської лікарні невідкладної допомоги № 4, прийняла участь в урочистостях, присвячених 50-річчю визволення Харкова від німецько-фашистських окупантів.

В результаті співробітництва двох міст в 1993 р. було досягнуто домовленостей про взаємне розміщення реклами у містах із залученням комерційних структур; про підготовку проекту по створенню у Харкові Центру китайської медицини; про обмін візитами спеціалістів по роботі з інвалідами; про обмін педагогами, спортивними та культурними делегаціями.

Після аварії на Диканівських очисних спорудах у вересні 1995 р. в Харків було доставлено вантаж з гуманітарною допомогою з м. Тяньзинь з медикаментами, приладами та товарами, життєво необхідними місту, вагою 5220 кг.

В березні 1997 р. харківська делегація відвідала Міжнародну ярмарку все китайських товарів, що проходила в Тяньзині. В 1998 р. відбувся обмін делегаціями між урядом провінції Хебей, не території якої розташований Тяньзинь, і Харковом. Харківська делегація в грудні 1998 р. відвідала міста Шицзяджуаня, столицю провінції, Тяньзинь та промисловий центр Тань-Шань з метою вивчення китайського досвіду функціонування та розвитку вільних економічних зон, порядку залучення іноземних інвестицій та кредитів на розвиток суб’єктів економічної діяльності ВЕЗ та їх ефективного використання в майбутньому.

Новини

Анонс

Опитування

Чи приймаєте ви участь у весняних суботниках?

Архів опитувань
 • Бібліотека імені Євгенія Кушнарьова
 • Kharkov Siren
 • Фестиваль "Світ книги"
 • письмо городскому голове
 • Державні закупівлі. Нормативно-правова база

Важливо!

Телефони термінового виклику

Розсилка

 • Департамент підприємництва та споживчого ринку Харківської міської ради
 • Образование
 • семья и молодежь
 • Харьківский водопровід (КП "ВТП "Вода")
 • Офіційний сайт КП «Харківський метрополітен»