Нагороди Ради Європи

НЮРНБЕРГ, Німеччина

НЮРНБЕРГ, Німеччина

Населення: 492,425 тис. чоловік

Мова: німецька
 
Територія міста: 185,8 кв.км.
 
Релігія: протестанти або лютерани-євангелісти – 39,6%, католики – 33,3%, представники інших релігій – 27%
 
Географічне положення: Великий адміністративний, промисловий, торгово-фінансовий та культурний центр Федеративної Республіки Німеччини, який розташований в центрально-північній частині Баварії, що носить назву Франкенія і є найбільшим містом Середньої Франконії.

Побратимські відносини: Співробітництво здійснюється в галузі місцевого самоврядування та міських служб, в галузі економіки, освіти, підвищення кваліфікації, обміну практикантами; в галузі культури та спорту, роботи з молоддю, громадськими організаціями, засобами масової інформації.
Особливої уваги заслуговує діяльність муніципалітету м. Нюрнберга, „Спілки Побратимства Харків - Нюрнберг”, „Благодійного Фонду робітників м. Нюрнберга” та інших німецьких організацій у наданні гуманітарної допомоги нашому місту.

З 1994 р. здійснюється міжнародний проект „Харківська дитяча лікарня № 16 – допомога дітям, хворим на лейкемію”, в якому беруть участь Харківська міська рада, муніципалітет м. Нюрнберга, „Товариство Побратимства Харків- Нюрнберг”, австрійська екологічна організація „Товариство „Глобаль-2000” та дитяча лікарня м. Відень. У 1998 р. за рахунок вищеназваних благодійних організацій проведено реконструкцію у гематологічного відділення дитячої лікарні № 16.

Під час аварії на Диканівських очисних спорудах у липні 1995 р. побратими Нюрнберга першими відгукнулися на прохання про допомогу і зібрали 50 тис. DM. Щорічно заступник голови регіональної ради регіону Середня Франконія Фріц Кьорберг доставляє в Харків конвой з гуманітарною допомогою і організує відпочинок у Нюрнберзі для дітей-сиріт з Харкова. „Спілка Побратимства Харків-Нюрнберг” прийняла з 1996 р. на постійне фінансування їдальню територіального центру Московського району, де проводяться благодійні обіди для малозабезпечених громадян а також фінансування щорічного відпочинку дітей-сиріт у літніх таборах Харківської області. За цей час за підтримки „Спілки побратимства” відпочили вже близько 300 дітей.

До „Дня інвалідів” 3 грудня 1997 р. муніципалітет м. Нюрнберга і „Спілка побратимства” виділила 13 тис. DM благодійних коштів для фінансування виготовлення 33 інвалідних крісел в Харкові. Служба технічної допомоги м. Байерсдорф (передмістя Нюрнберга) взяла шефство над Оперативно-рятувальною службою м. Харкова і передала їй, як технічну гуманітарну допомогу, 4 спецавтомобіля „Мерседес-Бенц” з комплектом спорядження для виїзду рятівників на місце надзвичайних подій та евакуації поранених.

В 1999 р. в Харкові зареєстровано Благодійний фонд соціальної допомоги, засновниками якого є лютеранські общини м. Нюрнберга та Харкова. При цьому фонді відкрита станція соціальної допомоги одиноким літнім людям.

Новини

Анонс

Опитування

Чи приймаєте ви участь у весняних суботниках?

Архів опитувань
 • Бібліотека імені Євгенія Кушнарьова
 • Kharkov Siren
 • Фестиваль "Світ книги"
 • письмо городскому голове
 • Державні закупівлі. Нормативно-правова база

Важливо!

Телефони термінового виклику

Розсилка

 • Департамент підприємництва та споживчого ринку Харківської міської ради
 • Образование
 • семья и молодежь
 • Харьківский водопровід (КП "ВТП "Вода")
 • Офіційний сайт КП «Харківський метрополітен»