Нагороди Ради Європи

ЛІЛЬ, Франція

ЛІЛЬ, Франція

Населення: 170 тис. чоловік (з комунами 1 500 000)

Мова: французька, фламандська
 
Територія міста: 879 кв.км.
 
Релігія: католики 76%, мусульмани 5%, протестанти 2%, іудеї 1%
 
Географічне положення: Місто Лілль – столиця Фландрії, найбільше місто регіону Па-де-Кале, серце однієї з найбільших французьких агломерацій, що об’єднує 125 комун (населених пунктів).
 
Економіка: Лілль займає 1-е місце у Франції по текстильному виробництву, 2-е за кількістю літературних видань, 3-є по машинобудуванню, електропромисловості, хімічній, фармакологічній промисловості та медицині, 4-е по виробництву продуктів харчування. Лілль є третім за значенням фінансовим центром Франції та посідає друге місце у сфері страхової діяльності: 2560 закладів, що пропонують консалтингові та страхові послуги

Транспорт: Лілль – це великий транспортний вузол. Новий аеропорт, що був відкритий у 1996р., може прийняти 1 500 000 пасажирів. В Ліллі знаходиться 3-ій за значенням порт Франції.

Історичні пам'ятки, Культура, спорт, дозвілля: Окрасою Лілля є його Художній музей, що за багатством своєї колекції посідає друге місце після Лувру, а також музей сучасного мистецтва та Оперний театр.
 
Освіта: Лілль – це студентське місто. Найбільш престижними навчальними закладами є Університет м. Лілль, Вища школа журналістики (друга в країні після Паризької), Лілльський регіональний шпитальний університетський центр, Національна регіональна консерваторія та ін.
 
Побратимські відносини: Поновлена угода про побратимські зв’язки була підписана у червні 1998 р. З того часу було організовано та проведено багато зустрічей у Харкові та Ліллі, а також стажувань у таких сферах, як організація місцевого самоврядування, фінанси, управління персоналом, загальне управління та урбанізм, з використання міських та промислових відходів, будівництво, відбудова житла.

У сфері освіти відбувалися обміни між Лілльським Університетом та Харківським державним політехнічним університетом за програмою „ТАЦИС-ТЕМПУС”. Протягом 96/99 рр. Харківський міськвиконком і мерія м. Лілля реалізували три проекти в рамках програми „ТАЦИС – ПОРІДНЕННІ МІСТА” в галузі міської комунікації, системи водопостачання та водоочищення, політики міського планування та освоєння територій.

З 27 вересня по 2 жовтня 1999 р. Були проведені „ДНІ ХАРКОВА в ЛІЛЛІ” за програмою яких відбувалися зустрічі в мерії м. Лілля, Торгово-промисловій палаті, зустрічі з представниками Національного центру державної територіальної адміністрації, виставка картин у Великому залі мерії та концерти Харківських музичних колективів.

Велику допомогу Благодійному фонду допомоги інвалідам Чорнобиля здійснила Асоціація пекарів м. Лілля, що передала на благодійних засадах обладнання для булочної-кондитерської.

З успіхом відбувалася участь Харківських шкіл у спільній акції „Дні Інтернету”. Перукарі нашого міста приймали участь у Міжнародному конкурсі перукарського мистецтва, що відбувався у м. Лілль у листопаді 1999 р.

Новини

Анонс

Опитування

Чи приймаєте ви участь у весняних суботниках?

Архів опитувань
 • Бібліотека імені Євгенія Кушнарьова
 • Kharkov Siren
 • Фестиваль "Світ книги"
 • письмо городскому голове
 • Державні закупівлі. Нормативно-правова база

Важливо!

Телефони термінового виклику

Розсилка

 • Департамент підприємництва та споживчого ринку Харківської міської ради
 • Образование
 • семья и молодежь
 • Харьківский водопровід (КП "ВТП "Вода")
 • Офіційний сайт КП «Харківський метрополітен»