Нагороди Ради Європи

ЦЗИНАНЬ, КНР

ЦЗИНАНЬ, КНР

Місто Цзінань (Jinan) - столиця провіції Шаньдун (Shandong) в Китайські Народній Республіці.

Цзінань отримав свою назву "Міста джерел" завдяки 72 термальним джерелам в околицях міста.

 

Територія: загальна площа адмінстративного регіону Цзінань складає 8,117 тис. кв. км., в тому числі – 3258 кв. км. у міських районах.
 
 
Населення: 5,9млн.чол. (2004), серед яких 2,025млн. – мешканці міста Цзінань

З 56-ти національностей Китаю в Цзінані мешкають представники 42-х, з них 98,31% - національність Хань, чисельність представників інших народностей невелика.

 

Релігія: даосизм, буддизм, мусульманство
 
 
Географія: Цзінань розташований на заході провінції Шаньдун і є важливою сполучною ланкою Північного та Східного районів Китаю. З півдня місто обмежене горами Тайшань, а з півночі - рікою Хуанхе. За ландшафтом місто поділяється на три частини: північна – понад річкою Хуанхе, центральна – на рівнині біля підніжжя гір, південна – у смузі пагорбів. Цзінань пересікають крупні річні системи – Хуанхейська та Сяоцинхейська. На території міста розташовані озера Дамінху та Бейюньху.
 

Історія: Місто має давню історію і, на думку китайських спеціалістів, його вік налічує понад 4000 років. Уряд КНР присвоїв йому статус "міста стародавньої культури та історії».

Неподалік від Цзінаня було знайдено артефакти китайських культур Сіхе (червоно-бура кераміка, 8400-7300 р.р. до н.е.) та Луньшань (чорна кераміка, 4600-4000р.р. до н.е.). Тут знайдено руїни найдавнішого китайського міста загальною площею 200 кв. км., залишки гірських терас та колодязь часів цивілізації У, буддистський храм У, частини стіни періодів династій Цинь та Ци, храм предків епохи Хань – стародавня споруда, що збереглася до нашого часу на території Китаю.

 

Економіка: У місті близько 2000 підприємств. Провідними галузями промисловості міста є текстильна, хімічна, харчова, легка, металургічна, машинобудування та автомобілебудування. У Цзінані виробляються деякі відомі марки промислової продукції: пральні машини, кольорові телевізори, електронні ваги, трикотажні вироби, сигарети. Сьогодні пріоритет віддається розвитку точного приладобудування, автомобілебудування (виробництво великовантажних машин, самоскидів, спецмашин, мотоциклів тощо), електроніки (високоякісна побутова електроапаратура нового покоління, цифрова техніка тощо) та хімії (виробництво біохімічних медикаментів, тонковолокниста хімія).

Велику роль в розвитку економіки міста відіграє Цзінанська зона освоєння нових високих технологій. В ЦЗВТ зареєстровано більш як 3000 підприємств, включаючи 161 високотехнологічне підприємство і 136 підприємств з іноземними інвестиціями.

Цзінань – велика перевалочна товарна база провінції Шаньдун. Тут діють загалом понад 768 різних ринків, в т.ч. 5 громадських, 206 спеціалізованих оптових, 343 аграрних.

Цзінань – великий фінансовий центр провінції, в якому функціонують понад 1400 відділень великих китайських банків та офісів компаній.

Цзінань – залізничний, авто- та авіатранспортний вузол. Тут пересікаються залізничні магістралі Пекін-Шанхай та Цзінань-Циндао. Залізничні маршрути пролягають звідси до великих та середніх міст країни. Автошляхи розходяться до всіх інших провінцій, міст та районів. Міжнародний аеропорт Цзінаня з’єднує місто з більш ніж 40 великих і середніх китайських та зарубіжних міст.

 

Освіта та культура: Цзінань – великий центр освіти і науки, тут працюють понад 200 науково-дослідних організацій, 16 вищих і 38 середніх спеціальних навчальних закладів, серд них: Шаньдунський та Цзінанський університети, Шаньдунський політехнічний та педагогічний університети, інститут китайської медицини, прикладний художній інститут, будівничо-інженерний, інженерний, педагогічний, економічний, фінансовий, художній інститути, інститут легкої промисловості та Цзінаньський інститут комунікацій.

Цзінань – місто стародавньої історії і культури, налічує безліч унікальинх природних, історичних та культурних пам’яток. Набільш відомі з них – озеро Дамінху, гора Цяньфошан (тисяча Будд), на якій розташований Монастир Сінгочаньси, збудований у 627-649р.р. за династії Тан, та джерело Баотуцюань; 5 пейзажних пам’ятників державної категорії: монастир Ліньянь, гори Паомалін, гори П’яти піків, гори Дафеньшань, долина Волун.

У місті сотні красивих джерельних водоймищ, які давно користуються популярністю в усьому світі.

Варто побувати у книжковому сховищі Лі Паньлун та Будинку-музеї Лі Цзінчжао.      

Міста-побратими: Цзінань підтримує побратимські зв’язки з 13-ти містами різних країн світу: Вакаяма (Японія), Сувон (Корея), Ковентрі (Великобританія), Нижній Новгород (Росія), Ямагуті (Японія), Уанда (Фінляндія) Сакраменто (США), Джундалуп (Австралія), Реджина (Канада), Реннес (Франція), Морсбі ((Папуа Нова Гвінея), Аугсбург (Німеччина), Харків (Україна).
 
 
Розвиток партнерських відносин з Харковом: Пропозиції щодо встановлення партнерських стосунків між містами Харковом та Цзінанем виникли у листопаді 2002 року під час відкриття в Цзінані Китайсько-Українського технопарку високотехнологічного співробітництва.

У грудні 2002 року відбувся перший візит делегації Технопарку до м. Харкова, який започаткував співробітництво Цзінанського технопарку з НАУ «ХАІ» та ННЦ «ХФТІ» на основі українських високих технологій.

У вересні 2004 року під час візиту харківської офіційної делегації до міста Цзінань було підписано Угоду про встановлення дружніх відносин між містами Харковом (Україні) та Цзінанем (КНР).

В рамках Угоди та з метою встановлення прямих контактів з великими китайськими компаніями – виробниками телевізійної техніки у листопаді 2005 року було організовано візит до Китаю (Пекін, Цзінань) делегації ВАТ «Науково-виробниче підприємство «Система» міста Харкова, яка провеле переговори з директором Технопарку та досягла домовленості про співробітництво з компанією Huachen Тel, яка спеціалізується на розробці та виробництві телекомунікаційного обладнання і зацікавлена у пошуку партнерів на ринках країн СНД.

У листопаді 2005 року під час перебування в Харкові делегації Технопарку проводилися переговори щодо співпраці з ДП «Завод ім. Малишева» та ВАТ «Турбоатом».

23 травня 2007 року було підписано Угоду про встановлення побратимських відносин між містами Харковом і Цзінанем.

В рамках розвитку співробітництва у галузі освіти та культури дитячий ансамбль «Лелеченьки» за запрошенням Уряду міста Цзінань взяв участь у міжнародному дитячому фестивалі, присвяченому Дню захисту дітей, що відбувся Цзінані 05-12 липня 2007р.

Новини

Анонс

Опитування

Чи приймаєте ви участь у весняних суботниках?

Архів опитувань
 • Бібліотека імені Євгенія Кушнарьова
 • Kharkov Siren
 • Фестиваль "Світ книги"
 • письмо городскому голове
 • Державні закупівлі. Нормативно-правова база

Важливо!

Телефони термінового виклику

Розсилка

 • Департамент підприємництва та споживчого ринку Харківської міської ради
 • Образование
 • семья и молодежь
 • Харьківский водопровід (КП "ВТП "Вода")
 • Офіційний сайт КП «Харківський метрополітен»