Нагороди Ради Європи

НИЖНІЙ НОВГОРОД, Російська Федерація

НИЖНІЙ НОВГОРОД, Російська Федерація

Населення (на 1.01.2000): 1362 тис.чол.

Густота населення: на 1 га - 33,1 чол.

Мова: російська
 
Територія міста: 41,1 тис.га
 
Релігія: Православ'я. В місті діє тридцять християнських церков, (з них 5 є кафедральними соборами), мечеть та синагога.
 
Географічне положення: Розташований на 56 паралелі північної широти та на 44 градусі східної довготи в центрально-європейській частині Росії на злитті річок Волги і Оки. Місто має вигідні географічні умови для економічного і соціального розвитку.
 
Економіка: За чисельністю населення і промисловим потенціалом Нижній Новгород входить до першої п'ятірку міст Росії, є центром Ніжегородського регіону і визнаною столицею Волго-Вятського економічного району. Промисловість займає значне місце в структурі міста. На 149 крупних і середніх підприємствах зайнято близько 210 тис. людина (45% загальної чисельності працюючих в місті). Основними галузями є машинобудування і металообробка, чорна і кольорова металургія, деревообробна, легка і харчова, медична і поліграфічна. У валовому об'ємі товарів і послуг міста, що випускаються, промисловість складає від 50 до 60%.Получили світову популярність такі підприємства нашого міста, як ВАТ «ГАЗ», АТВТ "Ніжегородській авіабудівний завод "СОКІЛ", АТВТ "Ніжегородській машинобудівний завод", ВАТ «Завод «Червоне Сормово», АТВТ «Червоний Якір», АТВТ «РУМО», ВАТ "Нормаль", ВАТ «Гидромаш», ВАТ «Ніжфарм», ЗАТ "Маяк" і інші.

ВАТ «Ніжегородськая ярмарок» - це сучасний виставковий комплекс, що має свій в розпорядженні всю інфраструктуру, необхідну для проведення виставок, конгресів і конференцій міжнародного класу. Ярмарок займає територію 55000 кв. метрів. В її розпорядженні шість нових виставкових павільйонів і майданчик для відкритих експозицій. Центром виставкового комплексу є величний Головний ярмарковий будинок, єдина будівля, що збереглася від старого ярмарка, в якому розміщуються Ярмарковий банк, ресторани, кафе, казино і торговий пасаж з мережею елегантних салонів і фірмових бутіків.
 
Транспорт: Вигідне географічне положення та традиційна функція Нижнього Новгорода як торгового центру забезпечили створення порівняно високорозвинутої транспортної інфраструктури. Залізничні, автомобільні, водні і повітряні колії зручно сполучають Нижній Новгород з будь-яким регіоном Росії і СНД, із зарубіжними країнами. Ніжегородській транспортний вузол, який включає 3 залізничні станції, річковий порт, пароплавство, міжнародний аеропорт "Нижній Новгород", 2 злітно-посадочні смуги для посадки всіх типів літаків, є одним з самих насичених і розвинених в Росії. Річки і канали пов'язують Нижній з п'ятьма морями і подальшим виходом в порти Скандінавських країн, Західної Європи, Африки і Азії. Міський пасажирський транспорт Нижнього Новгорода представлений автобусами, трамваями, тролейбусами, метрополітеном і таксі. З метою забезпечення найбільшої ефективності внутрішньоміських пасажирських перевезень ухвалено рішення про продовження "Атозаводсько-Ніжегородськой" лінії метро в нагірну частину міста з будівництвом метромоста через р. Оку.
 
Історичні пам'ятки, Культура, спорт, дозвілля: У місті збереглося немало унікальних пам'ятників історії, архітектури і культури, що дало підставу ЮНЕСКО включити Нижній Новгород в список 100 міст миру, що представляють світову історичну і культурну цінність. Ніжегородській кремль - унікальний пам'ятник староруської оборонної архітектури що зберігся до нас з початку XVI століття. Містобудівний ансамбль Ніжегородськой ярмарка (ХIХ ст.).

У місті працюють 7 професійних театрів на 4,6 тыс.мест, з них три муніципальних на 1 тис. місць.: опери і балету, драматичний, юного глядача, ляльок, комедії, а також філармонія з своїм симфонічним оркестром. В місті працюють 14 музеїв з філіалами, які за 1999 рік відвідало близько 450 тисяч чоловік Книжкова фундація 94 бібліотек (3 обласних і 91 міський) складає 7 млн. 727 тис. екземплярів. Відповідно до міської програми розвитку і збереження кінотеатрів ведеться реконструкція трьох з 9 муніципальних кінотеатрів.

8 муніципальних парків культури і відпочинку займають площу 220 га. Парк "Швейцарія" має єдиний в Ніжегородськом регіоні зоопарк. Новими програмами радує дітей цирк "Шапіто" і планетарій.
 
Освіта: Освітня система міста сьогодні - це 205 освітніх установ, у тому числі 7 ліцеїв, 10 гімназій, 7 дитячих будинків; це 73 установи додаткової освіти, в яких занимается16700 дітей; це 369 дошкільних установ, які відвідують 44 638 дітей. Тут 13 вищих учбових закладів, декілька інститутів Російської Академії наук, близько 100 науково-дослідних інститутів і проектно-конструкторських бюро, що ведуть розробки в області радіофізики, хімію, радіоелектроніку і ін. Провідні вузи - Нижегородський держуніверситет ім. Н.І.Лобачевського, державний педагогічний університет, медичний, архітектурно-будівельний, сільськогосподарський і політехнічний.

Новини

Анонс

Опитування

Чи приймаєте ви участь у весняних суботниках?

Архів опитувань
 • Бібліотека імені Євгенія Кушнарьова
 • Kharkov Siren
 • Фестиваль "Світ книги"
 • письмо городскому голове
 • Державні закупівлі. Нормативно-правова база

Важливо!

Телефони термінового виклику

Розсилка

 • Департамент підприємництва та споживчого ринку Харківської міської ради
 • Образование
 • семья и молодежь
 • Харьківский водопровід (КП "ВТП "Вода")
 • Офіційний сайт КП «Харківський метрополітен»