Нагороди Ради Європи

БОЛОНЬЯ, Італія

БОЛОНЬЯ, Італія

Населення: понад 380 тис. чоловік

Мова: італійська
 
Територія міста: 140,9 кв.км.
 
Релігія: католики понад 84%, протестанти, мусульмани, іудеї
 
Географічне положення: Місто розташоване у родючий долині біля підніжжя північних Апенін на перехресті важливих шляхів, це головне місто однойменної провінції і адміністративний центр регіону Емілія-Романія. З півночі на південь проходить залізниця, яка з’єднує центральну Європу зі столицею Італії Римом. А з заходу на схід пролягає стародавня магістраль Віа Емілія.
 
Економіка: Сучасна Болонья – великий адміністративно-господарський, культурний та науковий центр Італії. Місто має добре розвинену промисловість. Одне з значних підприємств міста завод „САБІЕМ” , продукція якого – ліфти – експортується в десятки країн світу. Тут багато підприємств по переробці сільськогосподарської сировини та виробництву харчових продуктів, млини, цукрові, винокурні, олійницькі, консервні заводи, сироварні, підприємства, які виготовляють різноманітні макаронні вироби, джутові фабрики та ін. У Болоньї функціонує постійний Болонський ярмарок, де експонуються вироби італійських та зарубіжних фірм.
 
Історичні пам'ятки, Культура, спорт, дозвілля: Болонья – місто музеїв, старовинних палаців, та інших архітектурних пам’яток різних історичних епох, як, наприклад, церква Сан-Доменіко с чудовими скульптурами Мікеланджело та гробницею роботи Нікколо Пізано. У Болоньї народився італійський архітектор Аристотель Фіораванті, який спорудив один із значних пам’ятників російської архітектури - Успенський собор у Кремлі. В сучасній Болоньї також збереглися творіння цього талановитого зодчого.
 
Освіта: Болонья - важливий освітницький та культурний центр Італії. Гордість Болоньї – університет, один з найстаріших в Європі (заснований в 1088 р.) тому за Болоньєю закріпилася назва „дотта”- „вчена”.
 
 Побратимські відносини: Протягом тривалого часу відбувалися щорічні обміни офіційними делегаціями, туристичними групами. Обмін ідеями і людьми відбувалися у найрізноманітніших галузях: від освіти і культури - до медицини і навчання принципам управління, від підприємництва і торгівлі - до спорту. Взаємовигідні партнерські стосунки з італійськими підприємствами склалися на той час у таких харківських підприємств, як „Харківкомунпромвод”, „Електроважмаш”, виробничий кооператив „Інструмент” та ін. У вересні 1992 Спілка підприємців Харківської області направила своєму представництву в Болоньї перелік товарів, які харківські бізнесмени готові були експортувати до Італії. Оплата за них здійснювалася у формі бартера, тобто товарами широкого вжитку та продуктами споживання.

Регулярно проводилися Дні Харкова в Болоньї і Дні Болоньї в Харкові, під час яких відбувався активний культурний обмін: вернісажі харківського декоративно-прикладного мистецтва, концерти артистів ХАТОБу, кращих художніх колективів Харкова в Болоньї, та художні вистави, виступи болонського театру масок та популярних рок-музикантів з Болоньї в Харкові, тощо.

Новини

Анонс

Опитування

Чи приймаєте ви участь у весняних суботниках?

Архів опитувань
 • Бібліотека імені Євгенія Кушнарьова
 • Kharkov Siren
 • Фестиваль "Світ книги"
 • письмо городскому голове
 • Державні закупівлі. Нормативно-правова база

Важливо!

Телефони термінового виклику

Розсилка

 • Департамент підприємництва та споживчого ринку Харківської міської ради
 • Образование
 • семья и молодежь
 • Харьківский водопровід (КП "ВТП "Вода")
 • Офіційний сайт КП «Харківський метрополітен»