Нагороди Ради Європи

Фрунзенський район

Загальна інформація. Площа району - 22,3 км2, чисельність населення - 142 000 чоловік.

Історія. Утворений Указом Президії Верховної ради Української РСР від 12 квітня 1973 з частини територій Московського, Орджонікідзевського і Комінтернівського районів.

Промисловість. Промисловість району представлена 65 підприємствами енергетичного, сільськогосподарського машинобудування, виробництва будівельних матеріалів і т.д. Найпотужніші з них - ВАТ «Турбоатом», ЗАТ «Південкабель», ЗАТ «Теплоелектроцентраль-3», ТОВ «Салтівський м'ясокомбінат», АТЗТ «Хладопром».

Освіта. Постійно проводиться робота щодо формування оптимальної мережі закладів освіти. На сьогоднішній день ця сфера повністю задовольняє потреби жителів Фрунзенського району. Особлива увага приділяється відкриттю нових груп у дитячих садках та навчально-виховних комплексах. В установах освіти району всіх типів і форм власності навчається і виховується 13534 дітей.

Для поліпшення матеріально-технічної бази для всіх установ освіти придбані канцтовари, медикаменти, меблі, посуд, техніка, м'який і спортивний інвентар і т.д. При підготовці закладів освіти району до нового 2010-2011 навчального року та до роботи в осінньо-зимовий період всього витрачено близько 6,5 млн. грн.

 

Наука. У районі функціонують 8 наукових і проектних установ, більшість з яких відомі не тільки в Україні, а й за її межами. Протягом 2010 року стабільно працювали Інститут рослинництва ім. В. Я. Юр 'єва, ІПМаш НАН України, НДІ мікрографії, ХМАПО та інші установи.

Культура і спорт. У районі функціонують 2 школи естетичного виховання (Школа сучасних театрально-сценічних напрямків та Дитяча музична школа № 12 ім. К. І. Шульженко), де навчається 765 дітей, і 8 бібліотек, послугами яких користується 19 705 читачів.

Всіма видами спортивної та фізкультурно-оздоровчої роботи охоплено 17998 чоловік. Функціонує 15 клубів за місцем проживання, з них 7 - спортивного спрямування. Особлива увага приділяється залученню дітей пільгового контингенту до занять фізичною культурою і спортом. Протягом 2010 року педагоги-організатори клубів провели понад 650 різних заходів, бесід та лекцій. Клуби відвідують 1480 дітей та підлітків, у тому числі 261 дітей пільгових категорій.

Протягом літньої оздоровчої кампанії 2010 року всіма видами оздоровлення та відпочинку було охоплено 6984 дитини, з них 1207 - пільгового контингенту.

Інфраструктура. У районі працюють 20 торгових центрів і супермаркетів. На торгових майданчиках здійснюються заходи щодо вдосконалення матеріально-технічної бази, поступової заміни торгових місць павільйонами поліпшеного архітектурного дизайну.

Розвиток бізнесу. Велика увага приділяється розвитку малого підприємництва, що сприяє підвищенню рівня зайнятості населення, насиченню споживчого ринку товарами і послугами, збільшенню податкових надходжень до бюджетів всіх рівнів. В районі зареєстрований 13491 приватний підприємець-фізична особа та 4180 - юридичних, 3771 громадянин працює у підприємців за договорами найму. Найбільше підприємств малого бізнесу зосереджено в сфері надання платних послуг населенню.

 

Соціальний захист. За 2010 рік державну соціальну допомогу отримали близько 14 тисяч сімей. Для підтримки малозабезпечених громадян і сімей з дітьми в районному бюджеті щорічно передбачалися кошти на надання матеріальної допомоги. За рік її отримали 50 чоловік на загальну суму понад 5 тис. грн.

У районі проживає 180 багатодітних сімей. З метою посилення соціального захисту та надання їм пільг (на оплату житлово-комунальних послуг та користування телефоном, а дітям з багатодітних сімей – на забезпечення безкоштовного проїзду в міському та приміському транспорті) їх реєстр постійно оновлювався.

Для створення максимальної зручності для жителів району, які користуються послугами управління праці та соціального захисту населення, в 2006 році було вирішене питання про його розміщення в будинку за адресою: Пр. 50-річчя СРСР, 48.

Територіальний центр соціального обслуговування надає послуги (як за місцем проживання, так і на умовах денного перебування) пенсіонерам та одиноким непрацездатним громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах та потребують допомоги. За 2010 рік структурні підрозділи територіального центру надали соціальну допомогу понад 1500 мешканцям району.

З районного бюджету виділялися кошти на статутну діяльність громадських ветеранських організацій - близько 60 тис. грн. за рік.


Медицина. Основна мета діяльності закладів охорони здоров'я - надання населенню якісної і доступної медичної допомоги, проведення профілактичних заходів, спрямованих на збереження здоров'я громадян.

Всього за 2010 рік на охорону здоров'я витрачено понад 16 млн. грн. Додатково залучено 292,6 тис. грн. зі спеціального фонду бюджету. На забезпечення медикаментами на пільгових умовах використано 56,1 тис. грн. На спеціальне харчування медиків, що працюють у шкідливих умовах, виділено 15,5 тис. грн. планових асигнувань.

В рамках міської програми «Інновації в пріоритетних напрямках розвитку галузі охорони здоров'я м. Харкова на 2007-2010 рр.." придбано нове обладнання.

Благоустрій. Для забезпечення стабільного функціонування господарства відповідні підприємства і служби проводили заходи по обслуговуванню різних об'єктів. КП «Харківські теплові мережі» виконані роботи з ремонту і реконструкції 16,122 км теплових мереж; по заміні, установці теплообмінників ТРС (15 од.). Районною службою водопровідних мереж ПУВС «Харьковводосеть» проведено ремонт засувок, водорозбірних колонок, пожежних гідрантів, шахтних колодязів і т.д. Ремонтно-експлуатаційною дільницею Фрунзенського району Комплексу «Харківводовідведення» виконано роботи з підготовки та прочищення каналізаційних мереж та споруд на них, з ремонту колодязів з заміною люків і плит.

У 2010 році встановлено 42 дитячі ігрові та спортивні майданчики, виконаний ремонт вхідних груп 412 під'їздів. ДЕФ-9 КП «Шляхрембуд» та підрядні організації в 2010 році виконували капітальний і поточний ремонти вулично-дорожньої мережі, внутрішньо квартальних доріг і тротуарів.

Інформація про проведення особистих прийомів громадян в адміністрації району 

П.І.Б.

посада

адреса

дні та години

прийому

телефони

1

Топчій

Тетяна Василівна

голова адміністрації Фрунзенського району Харківської міської ради

просп. М.Жукова, 17

каб. № 12

(1 поверх)

Четвер

1-й, 4-й 10.00-12.00

2-й 17.00-19.00

97-20-10

2

Литовченко Людмила Миколаївна

заступник голови адміністрації району з організаційних питань Адміністрації Фрунзенського району Харківської міської ради

просп. М.Жукова, 17

каб. № 12

(1 поверх)

Понеділок

1-й, 3-й 10.00-12.00

2-й 17.00-19.00

97-20-10

3

Лукашова

Ольга Яківна

заступник голови адміністрації району з соціальних та гуманітарних питань Адміністрації Фрунзенського району Харківської міської ради

просп. М.Жукова, 17

каб. № 12

(1 поверх)

П’ятниця

1-а, 3-я 10.00-12.00

4-а 17.00-19.00

 

97-20-10

4

Марцишенко

Ігор Борисович

заступник голови адміністрації району з питань житлово-комунального господарства Адміністрації Фрунзенського району Харківської міської ради

просп. М.Жукова, 17

каб. № 12

(1 поверх)

Вівторок

1-й, 3-й 10.00-12.00

4-й 17.00-19.00

 

97-20-10

 

 

 

 

Новини

Анонс

Опитування

Чи приймаєте ви участь у весняних суботниках?

Архів опитувань
 • Бібліотека імені Євгенія Кушнарьова
 • Kharkov Siren
 • Фестиваль "Світ книги"
 • письмо городскому голове
 • Державні закупівлі. Нормативно-правова база

Важливо!

Телефони термінового виклику

Розсилка

 • Департамент підприємництва та споживчого ринку Харківської міської ради
 • Образование
 • семья и молодежь
 • Харьківский водопровід (КП "ВТП "Вода")
 • Офіційний сайт КП «Харківський метрополітен»