Нагороди Ради Європи

Жовтневий район

Загальна інформація. Площа району - 34,7 км2, чисельність населення - 108 100 чоловік.

Історія. Утворений в 1924 році як адміністративно-територіальна частина міста.

Промисловість. Найбільше на результати роботи промислового комплексу району впливають підприємства машинобудівної галузі: ВАТ «Харківський машинобудівний завод« Світло Шахтаря», ТОВ «Харківський завод підйомно-транспортного устаткування», АТЗТ «Харківський ордена «Знак Пошани» машинобудівний завод «Червоний Жовтень». Збільшення росту обсягів виробництва протягом 2010 року демонструє підприємство харчової промисловості АТЗТ «Харківський жировий комбінат». За 9 місяців 2010 року освоєно 82,9 млн. грн. капітальних інвестицій, у тому числі інвестицій в основний капітал - 63,1 млн. грн.

 

Освіта. Основними пріоритетами сфери освіти є забезпечення рівного доступу населення до якісної освіти, утвердження національної ідеї та патріотизму, впровадження сучасних інноваційних технологій та засобів навчання. У районі функціонує 34 заклади освіти різних форм власності, в тому числі 12 загальноосвітніх шкіл, 2 спеціалізовані школи, навчально-виховний комбінат, 2 гімназії, приватна школа, 12 дошкільних навчальних закладів, міжшкільний навчально-виробничий комбінат, 3 позашкільні установи. У загальноосвітніх навчальних закладах району навчається 6831 особа.

У 12 дошкільних закладах району (11 ясел-садків, дитячий садок) і дошкільному відділенні УВК № 182 виховується 2450 дітей. З метою збільшення охоплення дітей дошкільною освітою додатково відкрито 4 групи. Влітку 2010 року в дошкільних закладах району, переведених на санаторний режим, було оздоровлено 2450 дітей. У позашкільних закладах навчалося 3852 дитини.

Культура і спорт. Робота в галузі культури спрямована на зміцнення матеріально-технічної бази, збереження національної спадщини, розвиток традиційної української культури і т.д. Контингент учнів шкіл естетичного виховання становить 980 осіб. З метою популяризації народної музики в Дитячій школі мистецтв № 4 придбані барабани і цимбали на загальну суму 33,3 тис. гривень.

На базі школи мистецтв № 4 в грудні 2010 року пройшов VIII Відкритий фестиваль світової музики, присвячений пам'яті М.Д. Леонтовича, в якому взяли участь понад 500 чоловік.

У 2010 році бібліотеки Центральної бібліотечної системи працювали в рамках довгострокових державних, міських та районних програм. Важливим напрямком роботи були краєзнавчі читання, що користуються великою популярністю.

У сфері «Сім'я, молодь і спорт» найбільші успіхи досягнуті у соціальній роботі та організації дозвілля дітей. У районі створено 3 прийомні сім'ї. Оздоровленням та відпочинком влітку було охоплено 5952 дитини, у тому числі 633 - пільгового контингенту. За бюджетні кошти в районі оздоровлено 153 дитини - майже вдвічі більше, ніж у минулому році.

Більше 1000 дітей займаються в клубах за місцем проживання, беруть участь у змаганнях і різних конкурсах. У 2010 році Жовтневий район посів 2-е місце в міській спартакіаді «Юність». У чемпіонаті Харкова з футболу команда Жовтневого району «Маяк» другий рік поспіль стає бронзовим призером. 10 спортсменів району стали чемпіонами світу та Європи.

Соціальний захист. Однією з істотних складових соціальної політики в районі є соціальне забезпечення та підтримка найменш захищених верств населення. З початку року управлінням праці та соціального захисту населення Жовтневого району призначено субсидії 2338 сім'ям. Станом на 01.12.2010 року створено 1791 робоче місце.

На обліку у відділі пенсійного забезпечення знаходиться 27 309 осіб. Протягом січня-листопада 2010 року середній розмір пенсійної виплати збільшився на 10,4% і склав 1118, 56 гривень, що в 1,5 рази перевищує законодавчо встановлений прожитковий мінімум для непрацездатних осіб.

Благоустрій. У житлово-комунальному господарстві основна увага приділяється забезпеченню необхідного рівня обслуговування мешканців, підтримці санітарного стану, здійсненню заходів з благоустрою, енергозбереженню та підтриманню надійної роботи інженерного обладнання, наданню якісних комунальних послуг.

Протягом року ліквідовано 17 звалищ сміття, очищено 637 дворів, відремонтовано 10 дитячих майданчиків і т.п. Здійснювалося прибирання паркових зон, скверів, кладовищ, територій при навчальних закладах, лікувально-оздоровчих установах, підприємствах. З території житлового фонду комунальної власності вивезено 7500 кубометрів твердих побутових відходів і 698 кубометрів негабаритного сміття. У проведенні двомісячника благоустрою «Зелена весна-2010» взяло участь більше 20 тисяч чоловік.

У рамках підготовки внутрішньо будинкових інженерних мереж до роботи в зимовий період, зокрема, проводилися роботи на системах центрального опалення, гарячого та холодного водопостачання, бойлерних установках і т.д. Протягом року виконувалися дорожні ремонтно-будівельні роботи, прибирання та утримання вулично-дорожньої мережі.

У районі реалізується Програма співробітництва з органами самоорганізації населення на 2007-2011 роки. 22 вуличних комітету беруть участь у побудинковому вивезення твердих побутових відходів з території приватного сектора.

Інформація про проведення особистих прийомів громадян в адміністрації району 

 

 

 

П.І.Б

Посада

Адреса

Дата та години прийому

Телефони

 

 

Веприцький

Роман Сергійович

Голова адміністрації Жовтневого району Харківської міської ради

Вул. Полтавський шлях, 11

І понеділок місяця

10.00 – 13.00

ІV понеділок місяця

13.00-17.00

734-90-70

 

 

Болотов

Сергій Вячеславович

Заступник голови адміністрації району з організаційних питань Адміністрації Жовтневого району Харківської міської ради

Вул. Полтавський шлях, 11

ІІ понеділок місяця 10.00 – 13.00

ІІІ понеділок місяця 13.00-17.00

 

734-90-70

 

 

Степанов  Олександр

Олексійович

Заступник голови адміністрації району з питань ЖКГ Адміністрації Жовтневого району Харківської міської ради

Вул. Полтавський шлях, 11

І п’ятниця місяця

ІІ п’ятниця  місяця

10.00 – 13.00

712-38-72

 

Новини

Анонс

Опитування

Чи приймаєте ви участь у весняних суботниках?

Архів опитувань
 • Бібліотека імені Євгенія Кушнарьова
 • Kharkov Siren
 • Фестиваль "Світ книги"
 • письмо городскому голове
 • Державні закупівлі. Нормативно-правова база

Важливо!

Телефони термінового виклику

Розсилка

 • Департамент підприємництва та споживчого ринку Харківської міської ради
 • Образование
 • семья и молодежь
 • Харьківский водопровід (КП "ВТП "Вода")
 • Офіційний сайт КП «Харківський метрополітен»