Нагороди Ради Європи

Нагорода Ради Європи


Нагороду Європи було засновано Кабінетом Міністрів Ради Європи у 1955 році. Диплом Європи є першою сходинкою на шляху до отримання Нагороди Європи (трьома наступними є Почесний Прапор, Почесна Таблиця та Приз Європи). Все це - нагороди, яких удостоюються муніципалітети і регіони Європи за європейську діяльність, розвиток дружби та співпраці між європейськими регіонами та поглиблення зв’язків між ними. Вони є важливим інструментом у покращенні стосунків між усіма громадянами Європи та розповсюдженні ідеї єдиної Європи.

У 2002 році відділ міжнародних зв’язків Харківської міської ради зробив подання до Ради Європи на нагородження міста Харкова, в результаті чого у квітні 2003 року на засіданні Комітету Ради Європи з питань місцевих і регіональних справ місту Харкову – єдиному місту в Україні – було присуджено Диплом Європи за визначний внесок до розповсюдження ідеї європейської єдності та розбудову європейської спільноти. 26 червня 2003р. в м. Страсбург (Франція) відбулася офіційна церемонія вручення Дипломів Європи. Від імені міського голови та усіх харків’ян в церемонії взяла участь Постійний Представник України в Раді Європи в ранзі Надзвичайного і Повноважного Посла пані Сюзанна Станік.

За результатами міжнародної діяльності міської ради у 2003 році управління міжнародних зв’язків зробило подання до Ради Європи на нагородження міста Харкова наступною нагородою – Почесним Прапором. 30 квітня 2004 року від президента Підкомітету Нагороди Європи Комісії із захисту навколишнього середовища і сільського господарства Парламентської асамблеї Ради Європи у Страсбурзі надійшло факсове повідомлення про те, що «Почесний Прапор Ради Європи 2004 року було присуджено міській раді Харкова». Прапор символізує блакитний небосхил Західного світу, на якому 12 золотих зірок, розташованих по колу, втілюють союз людей Європи. Кількість зірок незмінна, 12 означає символ досконалості. Емблема була затверджена 8 грудня 1955 року Комітетом Міністрів Ради Європи з одноголосної рекомендації Парламентської асамблеї. З травня 1986 року вона також є офіційною емблемою Європейських Співтовариств. Отримання прапора Європи є необхідною передумовою для отримання вищих винагород Європейської Ради.

Сьогодні місто Харків – єдине місто в Україні - володіє трьома почесними нагородами Ради Європи: Дипломом, Почесним Прапором і Таблицею Європи, яку було присуджено у 2008 році. Почесна Таблиця є друга за важливістю нагорода, яка передує головній нагороді Ради Європи - Призу Європи.

Приз Європи було засновано Кабінетом Міністрів Ради Європи у 1955 році як найвищу нагороду, якої удостоюються муніципалітети і регіони Європи за європейську діяльність, розвиток дружби та співпраці між європейськими регіонами та поглиблення зв’язків між ними. Приз складається з пам’ятної нагороди, медалі, диплому та стипендії для молодих людей з міста-переможця, які поїдуть на навчання до Європи.

Отримання європейських нагород значно підвищує статус міста та відкриває широкі можливості щодо співпраці з перспективними містами та регіонами, а також міжнародними організаціями та фондами.

Примітка: Подання на присудження міській раді та муніципалітету Нагороди Європи робиться за спеціальним Опитувальником Ради Європи, на підставі якого Підкомітет Нагороди Європи Комісії із захисту навколишнього середовища, сільського господарства та у територіальних справах Парламентської асамблеї Ради Європи ухвалює рішення.

Новини

Анонс

Опитування

Чи приймаєте ви участь у весняних суботниках?

Архів опитувань
 • Бібліотека імені Євгенія Кушнарьова
 • Kharkov Siren
 • Фестиваль "Світ книги"
 • письмо городскому голове
 • Державні закупівлі. Нормативно-правова база

Важливо!

Телефони термінового виклику

Розсилка

 • Департамент підприємництва та споживчого ринку Харківської міської ради
 • Образование
 • семья и молодежь
 • Харьківский водопровід (КП "ВТП "Вода")
 • Офіційний сайт КП «Харківський метрополітен»