Нагороди Ради Європи

Дзержинський район

Загальна інформація. Площа району 62 км2, чисельність населення - 223 963 чоловік.

 
Історія. Це найстаріший район міста, в якому розташована майже половина міських пам'яток архітектури всеукраїнського значення: Покровський собор, Успенський собор із дзвіницею, університетська церква, пам'ятник Тарасу Шевченко, перша висотна залізобетонна споруда Держпром (Будинок державної промисловості). Серед 4 майданів району і найбільший у Європі майдан Свободи. Центральний парк культури та відпочинку ім. О.Горького, лісопарк, Олексіївський лугопарк, сад ім. Т.Г. Шевченко, Ботанічний сад Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна, невеличкі сквери роблять Дзержинський район одним з найкрасивіших і найзеленіших районів міста. Ще одна родзинка - єдина в місті канатна дорога, яка зв'язує мікрорайон Павлове Поле з парком ім. О.Горького.
 
Промисловість. У районі працюють і промислові підприємства. Значний вклад в обсяги промислового виробництва вносять: ГПУ «Харківгазвидобування», ЗАТ «Біолік», ДП «Завод хімічних реактивів НТК «Інститут монокристалів», AT «Житлобуд-2», ВАТ «Харківгаз», ТОВ «ХАДО», ЗАТ «ХАСК-Флекс», ТОВ «Тандем імпекс», ВАТ «Авіаконтроль».
 
Освіта. У районі знаходяться 17 державних вищих навчальних закладів I-IV рівня акредитації і 3 приватні вищі навчальні заклади. Серед них Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна, Харківський національний медичний університет, Харківський державний університет харчування та торгівлі, Харківський національний університет радіоелектроніки, Харківський національний економічний університет, Українська інженерно-педагогічна академія, Харківська державна академія культури, Харківський державний університет мистецтв ім. Котляревського, Харківська державна академія фізичної культури та інші навчальні заклади. На території району розташовані три студмістечка, в яких мешкає понад 20 тисяч студентів.
 
Для майже 45 тисяч дітей району працюють: 32 середні навчальні заклади (школи гімназії, ліцеї, навчально-виховні комплекси), 26 дитячих навчальних закладів, два професійні ліцеї, сім шкіл естетичного виховання (три музичні, хореографічна, художня і хорова школи, дитяча школа мистецтв), централізована бібліотечна система, спеціальні загальноосвітні НВК для дітей з вадами зору і слуху. У 2010 році на капітальний ремонт установ освіти за рахунок коштів міського та районного бюджету було передбачено майже 2,5 млн.грн. За рахунок усіх джерел в закладах освіти виконано ремонтів на суму близько 5 млн.грн.
 
Наука. Потужний науковий потенціал Дзержинського району базується на розвиненій мережі науково-дослідних, проектних, конструкторських і науково- виробничих закладів. Серед 44 наукових і науково-технічних організацій такі гіганти, як УкрДНТЦ «Енергосталь», ФТІНТ НАЛУ, ДНЦ НТК «Інститут монокристалів» НАНУ, ПАТ «Укргідропроект», ВАТ «Укрсантехпроект», ЗАТ «Інститут Харківський промтранспроект», ВАТ «Важпромелектропроект», «Український науково-дослідний інститут екологічних проблем», АТЗТ «Важпромавтоматика». Станом на 01.01.2010 чисельність працівників основної діяльності становила близько 5000 осіб.
 
Культура. Давні театральні традиції і музична культура пов'язані з діяльністю Харківського державного академічний українського драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка, Харківського Державного академічного театру опери і балету ім.М.В.Лисенка, Будинку органної і камерної музики. Широко відомі історичний музей і музей природи, планетарій, дельфінарій, океанарій.
 
Інфраструктура. На території району розташовані банки, магазини, кафе, ресторани, готелі. До послуг мешканців міста гостей міста найбільші у Харкові готелі: «Національ», «Мир», «Київський», «Харків», магазини, супермаркети, три ринки, велика кількість підприємств торгівлі, побутового обслуговування, розвинена аптечна мережа.
 
За кілька останніх років на території району побудовано багато нових об'єктів житлового і соціально-побутового призначення: житлові будинки, офісні приміщення, об'єкти споживчого ринку, магазини, інші споруди. У районі збудовано три храми Української православної церви: храм 200-річчя Різдва Христового, храм Преподобного Олексія, чоловіка Божого та храм на честь ікони Божої Матері "Взыскание погибших".
 
Розвиток бізнесу. Важливу роль має розвиток малого підприємництва. Сьогодні малий бізнес упевнено ввійшов у всі сфери і галузі економіки, і його роль поступово збільшується. Станом на 01.11.2010 на обліку Державної податкової інспекції у Дзержинському районі перебувало 33197 суб'єктів підприємницької діяльності, у тому числі 13068 юридичних осіб і 20129 фізичних осіб.
 

 

Соціальний захист. Значна кількість мешканців району потребує соціальної підтримки. Впродовж 2010 року субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг та електроенергії були щомісячно в середньому призначені більше 4052 сімей, що становить близько 5,4% від загальної кількості сімей, які мешкають в районі. Середня сума щомісячної субсидії на одну сім’ю району становить 150,00 грн.
 
Станом на 01.12.2010 р. на обліку управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі перебувало 51059 пенсіонерів, які отримують різні види пенсій. Протягом 11 місяців 2010 року до бюджету Пенсійного фонду з усіх джерел фінансування надійшло 796,2 млн. грн. З загальної суми коштів власні надходження становили 700,5 млн. грн.,або 96,0% планових показників. Незважаючи на те, що невиконання планових показників за останні два місяці вплинули на загальне невиконання плану власних надходжень, фінансування виплати пенсій та допоміг протягом року здійснювалося своєчасно. Фактична потреба в коштах на виплату пенсій та допоміг становила 621,3 млн. грн., що на 59 млн. грн. більше порівняно з відповідним періодом минулого року. Забезпеченість власними коштами на виплату трудових пенсій за віком по району становила 114,6%. Середній розмір пенсії по району станом на 01.12.2010 року склав 1263,5 грн.
 
Медицина. У районі функціонує розвинена мережа лікувально-профілактичних закладів: поліклініки, лікарні, пологовий будинок, будинок дитини, військовий госпіталь, чотири диспансери, один санаторій, обласний центр служби крові. Лікувальна діяльність медичних інститутів і установ успішно поєднана з науковою. На території району знаходяться інститут загальної і невідкладної хірургії АМНУ, Український НДІ протезування, протезобудування та відновлення працездатності, Український інститут клінічної генетики.

 

Інформація про проведення виїзних особистих прийомів громадян посадовими особами районної адміністрації

 
П.І.Б.
Посада
Дата проведення
Адреса
Котковський Володимир Романович
голова адміністрації Дзержинського району
2 вівторок щомісяця, 17.00
ліцей №149, пр. Перемоги, 67-А
Щерба
Анна Вікторівна
заступник голови адміністрації району з організаційних питань
4 вівторок
щомісяця, 17.00
гімназія № 6, вул. Римарсь-ка, 11
Олійник Владислав Миколайович
заступник голови адміністрації району з соціальних та гуманітарних питань
4 четвер щомісяця, 17.00
гімназія № 47, вул. Космонавтів, 7
Білоцерківський Микола Миколайович
заступник голови адміністрації району з питань житлово-комунального господарства
2 четвер
щомісяця, 17.00
школа № 29, вул. Балакірєва, 16-А
 
Інформація про проведення особистих прийомів громадян  в адміністрації району
 
П.І.Б.
Посада
Дата проведення
Адреса
Котковський Володимир Романович
голова адміністрації Дзержинського району
1-й понеділок, 10.00
 
3-й понеділок, 15.00
адміністрація Дзержинського району,  просп. Леніна,
17-А,
1-й поверх, каб.122
Щерба
Анна Вікторівна
заступник голови адміністрації району з організаційних питань
3-я середа, 15.00
адміністрація Дзержинського району, просп. Леніна,
17-А,
1-й поверх, каб. 122
Олійник Владислав Миколайович
заступник голови адміністрації району з соціальних та гуманітарних питань
2-й вівторок, 10.00-12.00
адміністрація Дзержинського району, просп. Леніна,
17-А,
2-й поверх, каб. 224
Білоцерківський Микола Миколайович
заст. голови адміністрації району з питань житлово-комунального господарства
4-й четвер, 11.00 – 13.00
адміністрація Дзержинського району, просп. Леніна,
17-А,
1-й поверх, каб. 122

 

Новини

Анонс

Опитування

Чи приймаєте ви участь у весняних суботниках?

Архів опитувань
 • Бібліотека імені Євгенія Кушнарьова
 • Kharkov Siren
 • Фестиваль "Світ книги"
 • письмо городскому голове
 • Державні закупівлі. Нормативно-правова база

Важливо!

Телефони термінового виклику

Розсилка

 • Департамент підприємництва та споживчого ринку Харківської міської ради
 • Образование
 • семья и молодежь
 • Харьківский водопровід (КП "ВТП "Вода")
 • Офіційний сайт КП «Харківський метрополітен»